X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Do USA bez wiz. Ekspert: może to pomóc Donaldowi Trumpowi w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 20:15
- Jest bardziej niż pewne, że prezydent Donald Trump będzie starał się wykorzystać ten "argument wizowy" po to, żeby przekonać bardzo liczną mniejszość polonijną do głosowania za jego kandydaturą - mówił dziennikarz i reporter Tomasz Grzywaczewski na antenie Polskiego Radia 24.
Audio
  • Tomasz Grzywaczewski: wyścig o fotel prezydencki USA będzie bardzo zaciekły. Wizy mogą mieć istotny wpływ (Świat w powiększeniu/PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/spyarm

Włączenie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego oznacza, że obywatele polscy podróżujący na podstawie paszportów z chipami do odczytu komputerowego, którzy pomyślnie uzyskali autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization), będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych do 90 dni bez wizy.

Tomasz Rzymkowski Jedynka 1200.jpg
Tomasz Rzymkowski: LOT cichym bohaterem zniesienia wiz do USA

Tomasz Grzywaczewski zwrócił uwagę na kontekst wyborczy tej decyzji. - Myślę, że jest jeszcze za wcześnie, żeby oceniać jak ta decyzja może wpłynąć na głosy Polaków mieszkających w Ameryce. Prawdopodobnym wydaje się, że będzie to pozytywny wpływ - biorąc pod uwagę, że wyścig o fotel prezydencki w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo zaciekły - mówił gość Polskiego Radia 24.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Bez wizy do USA już od 11 listopada. Jak zaplanować wyjazd?

- Jest bardziej niż pewne, że prezydent Donald Trump będzie starał się wykorzystać ten "argument wizowy" po to, żeby przekonać tą bardzo liczną mniejszość polonijną do głosowania za jego kandydaturą. W tym momencie ten temat nie jest jeszcze szeroko podnoszony. Podejrzewam, że w kampanii stanie się tym istotnym elementem, który będzie istotnym elementem ukierunkowania na pozyskanie polskich wyborców - podkreślił Tomasz Grzywaczewski. 

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Świat w powiększeniu" był Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 07.11.2019

Godzina emisji: 19.46

Czytaj także

K. Szczerski o zniesieniu wiz do USA: to nie jest przywilej, który można cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 07:05
- Prezydentowi Andrzejowi Dudzie bardzo zależało, żeby Polska weszła do programu ruchu bezwizowego na zasadach ogólnych. Nie było specjalnej ścieżki. To nie jest przywilej, który może być cofnięty - mówi Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: zniesienie wiz to gigantyczny sukces prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 08:35
- Podziękowania należą się przede wszystkim Polakom, ale również i naszej administracji, bez której zaangażowania nie mielibyśmy tak dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział w radiowej Jedynce Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: zniesienie wiz do USA to zasługa skutecznych rządów PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:26
- Przez wiele lat różni politycy zapewniali o swoich działaniach w sprawie zniesienia wiz, natomiast to rząd PiS rządzi skutecznie i uregulował tę sprawę do końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS. 
rozwiń zwiń