X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ekspert: aneksja przez Izrael Doliny Jordanu wydaje się nieuchronna

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 21:09
- Zdaniem części komentatorów powoływanie się przez Izrael na zagrożenie koronawirusem to zasłona dymna przed szybką i sprawną akcją legislacyjną, jakiej może się podjąć tamtejszy parlament - mówił o odroczeniu izraelskich planów aneksji Zachodniego Brzegu Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
Posterunek izraelski, Zachodni Brzeg Jordanu, Hebron. 30.06.2020
Posterunek izraelski, Zachodni Brzeg Jordanu, Hebron. 30.06.2020Foto: PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN

Minister obrony Izraela Beni Ganc przekazał w poniedziałek amerykańskim dyplomatom, że decyzje w sprawie aneksji części Zachodniego Brzegu - zaplanowane na środę - nie powinny być podjęte w pośpiechu, ponieważ Izrael powinien zająć się stanem pandemii koronawirusa.

bn 1200.jpg
Jest nowy rząd Izraela. W planach aneksja ziem na Zachodnim Brzegu

Paweł Rakowski zwracał uwagę, że ze stromy palestyńskiej widzimy rozpaczliwe próby przeciwdziałania tym zamiarom. - Pojawiają się też protesty wewnątrz izraelskiej opinii publicznej, establishmentu. Stawia się pytanie, czy te aneksje przyniosą korzyść Izraelowi, pojawia się kwestia przynależności państwowej zamieszkujących te tereny Palestyńczyków. Obawy budzą także reakcje świata arabskiego - dodał gość audycji.

Posłuchaj
25:22 _PR24_AAC 2020_06_30-19-33-24.mp3 30.06.2020 Paweł Rakowski (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu)

Według agencji Reutera uwagi Ganca zakwestionowały istnienie zgodnego stanowiska najważniejszych polityków izraelskich względem planu pokojowego prezydenta USA Donalda Trumpa, który przewiduje izraelską aneksję około 30 proc. Zachodniego Brzegu oraz utworzenie państwa palestyńskiego na reszcie tego obszaru.

W swoim poście na Facebooku z 26 czerwca Ganc zapewnił również, że Izrael nie zajmie obszarów zamieszkanych przez dużą liczbę Palestyńczyków i przyzna im równe prawa na terenach zaanektowanych. Wcześniej Netanjahu zapowiedział jednak, że Palestyńczycy na tych obszarach nie uzyskają obywatelstwa izraelskiego.

Przeciwko aneksji wypowiedziała się Unia Europejska, ONZ, oddzielne ostrzeżenia wystosowały też resorty spraw zagranicznych Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec; sprzeciw wyraziła również Liga Arabska.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Antoni Opaliński

Goście: Paweł Rakowski

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 19.33

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jest realizacją postulatów tylko jednej strony". Witold Repetowicz o planie Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 19:06
- Propozycja Donalda Trumpa nie rozwiązuje problemu palestyńskiego. (…) W rzeczywistości prowadzi do przekreślenia perspektyw istnienia państwa palestyńskiego - powiedział Witold Repetowicz z Defence24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja na koniec konfliktu? Trump zaprosił do Białego Domu przywódców Serbii i Kosowa

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 21:14
Donald Trump zaprosił na 27 czerwca do Białego Domu przywódców Serbii i Kosowa - informuje w poniedziałek "Wall Street Journal".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Serbii oczekuje od UE ustępstw w zamian za uznanie Kosowa

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 04:20
Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić powiedział w czwartek, że odrzuci perspektywę członkostwa swego kraju w UE, jeśli Bruksela nie pójdzie na ustępstwa w zamian za uznanie przez Belgrad niepodległości Kosowa.
rozwiń zwiń