X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Reakcje świata na działanie Rosji. Witold Waszczykowski: są nieadekwatne

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 21:00
- Reakcje Brukseli na to, co dzieje się w Europie Wschodniej, są skromne, raczej są delikatne, dlatego że w świecie zachodniej Europy mamy polityków, którzy chcą przede wszystkim robić biznes z Rosją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef MSZ. 
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Rośnie eskalacja napięcia na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej, w orędziu skierowanym do Rosjan, oprócz spraw wewnętrznych poświęcił czas odgrażaniu się Zachodowi. 

Paweł Jabłoński 1200
Jabłoński o orędziu Putina: miało odwrócić uwagę Rosjan od problemów gospodarczych

- W związku z tym ich mniej interesuje to, jak rozwiązać konflikt rosyjsko-ukraiński. Bardziej interesuje ich, jak ten konflikt zamrozić, aby nie był on gorący i kontynuować relacje gospodarcze z Rosją, które dla zachodnich państw są lukratywne - zaznaczył Witold Waszczykowski.    

Jak dodał polityk PiS, w UE nie myśli się w kontekście długofalowych rozwiązań pokojowych w Europie.   

Były szef MSZ odniósł się także do relacji na linii Mińsk-Moskwa. - Białoruś jest w tej chwili zapomniana. Rzeczywiście istnieje obawa, że zostanie wykorzystana przez Rosję do ewentualnej akcji wojskowej przeciwko Ukrainie - zaznaczył. 


Posłuchaj
24:41 PR24_mp3 2021_04_22-19-33-18.mp3 Witold Waszczykowski o sytuacji w Europie Wschodniej ("Świat w powiększeniu")

 

Jak należy ocenić reakcję Amerykanów na działanie Rosji w Europie Wschodniej? 

- Jest dość eklektyczna. To jest bujanie się od ściany do ściany. Z jednej strony mamy bardzo mocne wystąpienia Joe Bidena, który co prawda sam osobiście nie nazwał Putina zabójcą, ale na pytanie dziennikarza przytaknął, że tak. Z drugiej strony mamy dość dziwne propozycje jak np. zorganizowanie szczytu rosyjsko-amerykańskiego przez Amerykanów w jakimś trzecim państwie. To jest po prostu rozwiązanie z okresu lat 70., kiedy świat transatlantycki od Vancouver po Władywostok był zarządzany przez szczyty amerykańsko-sowieckie - przypomniał gość audycji.      


     

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)

Data emisji: 22.04.2021

Godz. emisji: 19.33 

kmp

Czytaj także

"Powtarzający się scenariusz". Paweł Bobołowicz o sytuacji w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:37
- Właściwe co roku na Ukrainie mniej więcej o tej samej porze, czyli wiosną pojawia się temat, że Rosja ściąga dodatkowe siły i zwiększa się prawdopodobieństwo bezpośredniej agresji na tereny ukraińskie i co roku, całe szczęście, do tej większej, pełnofrontowej agresji do tej pory nie dochodziło. Jednak co roku te informacje zmuszają Ukrainę do pewnych reakcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie). Gościem audycji był również Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej).     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:02
- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń