more_horiz

"Rosja demonstruje to, co się wydarzy". Talaga o działaniach Kremla

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 20:27
- Jednym z celów Rosji jest stworzenie realnego systemu bezpieczeństwa europejskiego, gdzie nie będzie układu NATO vs. Rosja - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Andrzej Talaga
Andrzej TalagaFoto: PR24

Gość audycji zwrócił uwagę w rozmowie, że plany Rosjan można poznać, śledząc ich ćwiczenia wojskowe. - Oni nie chcą tego ukrywać, a wręcz przeciwnie - demonstrują to, co się wydarzy - zauważył Andrzej Talaga. Przedstawił schemat rosyjskich działań, w którym po ataku na państwo członkowskie na pomoc ruszają mu siły NATO. - Rosjanie przewidują, że jeżeli one ruszą, to uderzą taktyczną bronią nuklearną o małej sile rażenia - po to, żeby przystąpić do negocjacji - tłumaczył.

Czytaj także:

Talaga przyznał, że przygotowywane przez USA kolejne sankcje sektorowe względem Rosji będą odczuwalne i bolesne.

W audycji mowa była także o zbliżających się rozmowach Rosji z OBWE. Gość audycji ocenił, że jest to "gest wobec Rosjan". - Jednym z celów Rosji jest stworzenie realnego systemu bezpieczeństwa europejskiego, gdzie nie będzie układu NATO vs. Rosja, ale będą poszczególne państwa, które wspólnie uzgadnią ze sobą sprawy bezpieczeństwa - zauważył Talaga. Dodał, że Rosja stałaby się w takim systemie jednym z trzech najważniejszych rozgrywających.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
25:12 PR24_mp3 2022_01_12-19-33-23.mp3 Andrzej Talaga o negocjacjach Rosja-NATO (Świat w powiększeniu/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Paweł Lekki

Gość: Andrzej Talaga (WEI)

Data emisji: 11.01.2022

Godzina emisji: 19.33

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem