more_horiz

Prof. Kucharczyk: Rosja jest "trudnym partnerem" Niemiec, ale prowadzą z nią konstruktywny dialog

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 20:33
- To takie abecadło niemieckiej polityki, czyli szukanie "dobrych, chociaż trudnych relacji z naszym rosyjskich partnerem" - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 historyk prof. Grzegorz Kucharczyk, specjalista ds. niemieckich.
Prof. Grzegorz Kucharczyk przytoczył zapisy z niemieckiej umowy koalicyjnej, które zakładają, że należy prowadzić dialog z Rosją
Prof. Grzegorz Kucharczyk przytoczył zapisy z niemieckiej umowy koalicyjnej, które zakładają, że należy prowadzić dialog z Rosją Foto: shutterstock.com/Alexandr Grant

Prof. Kucharczyk zapytany został o wzajemne relacje niemiecko-rosyjskie i ich konsekwencje. - To takie abecadło niemieckiej polityki, czyli szukanie, jak to dzisiaj się mówi w Niemczech, "dobrych, chociaż trudnych relacji z naszym rosyjskich partnerem" - powiedział.

- Jak popatrzymy na deklarację wszystkich partii tworzących obecną koalicję rządową w Niemczech, to one przed ostatnimi wyborami mówiły to samo - Rosja jest trudnym partnerem, zagarnęła Krym, ale jednak trzeba realizować z nią prowadzić konstruktywny dialog. To się czyni, a przy okazji realizuje się takie strategicznie - także w sensie politycznym - interesy, jakim jest Nord Stream II - tłumaczył gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
19:12 PR24_mp3 2022_02_08-19-33-29.mp3 Prof. Grzegorz Kucharczyk o specyfice niemieckiej polityki ("Świat w powiększeniu"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk

Data emisji: 08.02.2022

Godz. emisji: 19.33

st

Zobacz także

Zobacz także