more_horiz

Wróblewski: w części krajów, obok kryzysu gospodarczego, wybuchnie kryzys polityczny, widać to już w USA

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 20:20
- Ogromne grupy biznesowe zainwestowały w projekt zmiany systemu energetycznego w imię ochrony klimatu, one tak łatwo się nie poddadzą - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Wróblewski: w części krajów, obok kryzysu gospodarczego, wybuchnie kryzys polityczny, widać to już w USA
Wróblewski: w części krajów, obok kryzysu gospodarczego, wybuchnie kryzys polityczny, widać to już w USAFoto: Ron Adar/ Shutterstock

Gość PR24 mówił o tym, co w świecie globalnego kapitalizmu zmieniła wojna na Ukrainie. Jak wyjaśnił, proces napięcia i kryzysów jaki zaczął się w czasie pandemii koronawirusa pozostał, Rosja przecież liczy się w globalnym świecie jako producent i eksporter gazu oraz ropy, a także zbóż.

- Stąd przez Europę przechodzi fala wstrząsowa, są obawy o dostawy żywności i ceny energii. Dziś jesteśmy w stanie mobilizacji ponieważ trwa wojna, ale kiedy ona spowszednieje, kłopoty gospodarcze zostaną jeszcze bardziej uwidocznione - powiedział Tomasz Wróblewski.

"Demokraci tracą poparcie"

Przypomniał, że w części krajów, obok kryzysu gospodarczego, wybuchnie kryzys polityczny, a widać to w USA po wynikach sondaży opinii publicznej, gdzie prezydent Joe Biden, a właściwie Demokraci, po raz pierwszy tracą punkty w stosunku do Republikanów w zbliżających się wyborach do Kongresu.

Czytaj także:

- Pamiętajmy też, że w Europie, a zwłaszcza w Niemczech, stworzono system gospodarczy oparty na eksporcie towarów przemysłowych i maszyn do Chin i do Rosji. Ten model zachwiał się. Kryzys nie dotyczy więc tylko cen surowców, ale i modelu rozwoju gospodarczego Niemiec, a to dotyka nas wszystkich - powiedział Tomasz Wróblewski.


Posłuchaj
26:41 _PR24_AAC 2022_03_29-19-33-08.mp3 Wróblewski: w części krajów, obok kryzysu gospodarczego, wybuchnie kryzys polityczny, widać to już w USA ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute

Data emisji: 29.03.2022

Godzina: 19:33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem