more_horiz

Prof. Miszczak: największym błędem USA było dopuszczenie Rosji do stołu negocjacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 20:55
- Władimir Putin wykorzystuje element słabości Zachodu, to stara strategia Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Prof. Krzysztof Miszczak skomentował postawę Zachodu wobec działań Władimira Putina
Prof. Krzysztof Miszczak skomentował postawę Zachodu wobec działań Władimira PutinaFoto: Frederic Legrand - COMEO/ Shutterstock

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, zaproponował amerykańskiemu przywódcy, Joe Bidenowi, przeprowadzenie trójstronnych rozmów z rosyjskim przywódcą, Władimirem Putinem. Między innymi o tym mówił gość PR24, ale też o sytuacji na wschodniej flance NATO w związku z gromadzeniem rosyjskich wojsk u granic Ukrainy oraz dążeniem Władimira Putina do uzyskania tzw. gwarancji bezpieczeństwa i żądaniem zaprzestania rozszerzania Sojuszu na Wschód.

- Uważam, że największym błędem Stanów Zjednoczonych było dopuszczenie Rosji na jej prośbę do stołu negocjacyjnego, by dyskutować kwestie, które nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji w tym fundamentalnej kwestii jaką jest rdzeń, bezpieczeństwo państw zachodnich. To przekroczenie rubikonu bezpieczeństwa - powiedział prof. Krzysztof Miszczak.

"Putin spycha Zachód do defensywy"

Dodał, że Rosja jest "w grze", a Ukraina stała się w niej rozgrywką. Władimir Putin z kolei, kreuje nowy kryzys bezpieczeństwa, tworząc politycznie i propagandowo świadomość atmosfery zagrożenia. - Spycha USA i Zachód do defensywy, do obrony własnych interesów, narzuca Zachodowi narrację stając się graczem w polityce międzynarodowej - przypomniał gość PR24.

Czytaj także:

USA ostrzegają, że nałożą sankcje na rosyjskich przywódców i rosyjskie banki, w przypadku ataku Rosji na Ukrainę. Projekt ustawy wprowadzającej takie sankcje przedstawili senatorowie Partii Demokratycznej. Sankcje te miałyby objąć m.in. prezydenta Rosji, Władimira Putina, premiera Rosji, Michaiła Miszustina oraz szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa oraz ministra obrony, Siergieja Szojgu.

Posłuchaj
25:02 PR24_mp3 2022_01_14-19-33-01.mp3 Prof. K. Miszczak: największym błędem USA było dopuszczenie Rosji do stołu negocjacyjnego ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej

Data emisji: 14.01.2022

Godzina: 19:33  

Zobacz także

Zobacz także