more_horiz

Polityka klimatyczna UE. Jacek Saryusz-Wolski: trzeba pilnie zrewidować ambicje Wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 21:31
- Polityka klimatyczna to jest to, co przed rosyjską wojną na Ukrainie było forsowane i napięte do granic wytrzymałości. (...) Teraz wszelka logika, jeśli chodzi o sytuację na rynku energii, wskazuje na to, że trzeba pilnie zrewidować te ambicje klimatyczne - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Jacek Saryusz-Wolski: trzeba pilnie zrewidować unijne ambicje klimatyczne
Jacek Saryusz-Wolski: trzeba pilnie zrewidować unijne ambicje klimatyczneFoto: PR24/J. Popławski

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski został zapytany na antenie Polskiego Radia 24 o to, dlaczego parlamentarzyści Unii Europejskiej podczas swoich obrad zajmują się komentowaniem decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie globalnych zagrożeń dla prawa do aborcji.

Jak odpowiedział gość audycji, "parlamentarzyści w Strasburgu i Brukseli tak się rozpędzili w ingerowaniu w sprawy innych krajów - między innymi takich jak Polska - że teraz chcą meblować sprawy światopoglądowo-obyczajowe w Ameryce". - Jestem ciekawy, jaka będzie na to reakcja Stanów Zjednoczonych. O ile w ogóle się jakaś pojawi - powiedział.

Jak dodał, zachowanie europarlamentarzystów "to przejaw tej samej ideologicznej krucjaty europejskich partii lewicowych, które chcą wbrew logice - a w przypadku Polski wbrew kompetencjom traktatowym - narzucać wszystkim swoje bardzo skrajne poglądy".

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Fit for 55

Zapytany o prace Parlamentu Europejskiego nad sprawami związanymi z polityką klimatyczną, gość audycji odpowiedział, że "polityka klimatyczna to jest to, co przed rosyjską wojną na Ukrainie było forsowane i napięte do granic wytrzymałości". - Łącznie z tą wątpliwą propozycją Komisji Europejskiej, żeby celem do 2030 roku była redukcja o 55 proc. emisji CO2 - powiedział, odnosząc się do pakietu Fit for 55.

Dodał ponadto, że obecnie "wszelka logika, jeśli chodzi o sytuację na rynku energii w trakcie wojny, wskazuje na to, że trzeba pilnie zrewidować te ambicje klimatyczne". - Natomiast nic takiego się nie dzieje - zauważył.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:32 PR24_mp3 2022_06_08-19-48-09.mp3 Jacek Saryusz-Wolski: trzeba pilnie zrewidować unijne ambicje klimatyczne ("Świat w powiększeniu"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)

Data emisji: 8.06.2022

Godzina: 19.47

ng

Zobacz także

Zobacz także