more_horiz

Katar 2022: Francuzi wicemistrzem. Foltzer: nie spełniło się największe marzenie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 20:05
- Francuzi nie przejdą do legendy, a właśnie o tym mówiło się przed meczem finałowym mundialu, do historii futbolu światowego. Nie będzie wielkiego świętowania na Polach Elizejskich - mówił w PR24 Stefan Foltzer (korespondent Polskiego Radia z Francji). 
Kylian Mbappe najlepszym strzelcem turnieju
Kylian Mbappe najlepszym strzelcem turniejuFoto: PAP/EPA/Friedemann Vogel

Reprezentacja Argentyny została piłkarskim mistrzem świata. W stojącym na niesamowitym poziomie finale turnieju w Katarze "Albicelestes" pokonali po rzutach karnych broniącą tytułu Francję. W regulaminowym czasie padł wynik 3:3. Mecz prowadzili polscy sędziowie, na czele z Szymonem Marciniakiem.

Grę i drugie miejsce Trójkolorowych podczas finału MŚ w piłce nożnej skomentował Stefan Foltzer.  -  Liczyli zdecydowanie na więcej. Po tym meczu dominuje ogromne rozczarowanie, załamanie kibiców. Nie będzie drugiego trofeum z rzędu dla Francuzów, nie będzie rekordu dla wielu piłkarzy, m.in. dla Kylian Mbappé - przypomniał.   

Jak dodał korespondent PR, "po takim meczu" francuscy piłkarze zapewne będą gorąco witani w kraju, choć "jest pewne rozczarowanie". 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:07 PR24 2022_12_18-19-35-37.mp3 Stefan Foltzer o finałowym meczu mundialu ("Świat w powiększeniu")

 

* * *

Audycja:  "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski 

Gość: Stefan Foltzer (korespondent Polskiego Radia z Francji) 

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 19.35

kmp

Zobacz także

Zobacz także