X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cafe Armia". Wsparcie dla weteranów i rodzin poszkodowanych funkcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 09:30
Goście Polskiego Radia 24 - Joanna Janik z Fundacji "Pomoc dla weterana", Stanisław Ekiert z Fundacji "Dorastaj z nami" i Jacek Matuszak z MON - rozmawiali o tym, jak można i należy pomagać weteranom wojskowym, żołnierzom poszkodowanym w czasie służby, ale także o pomocy funkcjonariuszom innych służb i ich rodzinom.
Audio
  • O pomocy dla weteranów i rodzin funkcjonariuszy służb ("Cafe Armia" / PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com / Rafal Olkis

Joanna Janik z Fundacji "Pomoc dla weterana" opowiadała o kalendarzu, który został wydany po to, aby wesprzeć Brunona Strenga - niepełnosprawnego od urodzenia syna weterana z Jednostki Wojskowej "Formoza". Opisywała także działalność swojej fundacji. Wspominała, że wiele osób podszywa się pod weteranów próbując wyłudzić pomoc fundacji.

Stanisław Ekiert z Fundacji "Dorastaj z nami" mówił o działalności tej instytucji. Jak wyjaśnił jej celem jest wspieranie dzieci funkcjonariuszy różnych służb - żołnierzy, policjantów, strażaków - którzy zginęli na służbie. Jak wyjaśnił, fundacja opiekuje się podopiecznym aż do ukończenia przezeń studiów, pomaga przede wszystkim pod kątem edukacyjnym. Opowiedział także o nowym projekcie fundacji "Służba i pomoc".

Invictus games PL FB-663.jpg
"Cafe Armia". Jak polscy weterani wojskowi przygotowują się do zawodów Invictus Games?

Jacek Matuszak z MON opowiadał o działalności resortu pod kątem wsparcia weteranów. Zaznaczył, że Ministerstwo Obrony Narodowej stara się pomagać wszystkim, którzy się zgłaszają, jednak nie każdemu się da. Opowiedział także o drużynie weteranów, którzy biorą regularny udział w zawodach Invictus Games. Jak wspomniał, weterani, to nie tylko osoby, które pomoc otrzymują, ale także chętnie pomagają innym.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Cafe Armia"
Prowadzi: Agnieszka Drążkiewicz
Gość: Joanna Janik (Fundacja "Pomoc dla weterana"), Jacek Matuszak (MON), Stanisław Ekiert (Fundacja "Dorastaj z nami")
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 8.35

PR24/jmo

Czytaj także

"Wzmocnienie bezpieczeństwa naszej ojczyzny". Szef MON o ćwiczeniach Defender 2020

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 14:40
- Wojsko polskie będzie ćwiczyło razem z wojskiem Stanów Zjednoczonych, ale również z armią pozostałych 18 państw. Ćwiczenia mają służyć temu, żeby żołnierze wiedzieli jak postępować w sytuacji kryzysowej - mówił w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń