more_horiz

"Polskie społeczeństwo jest zainteresowane wojskiem, wspiera nas". Płk Krzyżanowski o piknikach w Święto Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2022 09:41
- Najistotniejsze w tym wydarzeniu dla mnie było to, że mogliśmy spotkać się z kandydatem, czyli ewentualną osobą, która jest zainteresowana służbą wojskową - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Waldemar Krzyżanowski (Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji). 
Płk Waldemar Krzyżanowski: budujące jest to, że polskie społeczeństwo zainteresowane jest wojskiem i nas wspiera
Płk Waldemar Krzyżanowski: budujące jest to, że polskie społeczeństwo zainteresowane jest wojskiem i nas wspieraFoto: PAP/Paweł Supernak

Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej w całej Polsce Wojsko Polskie zorganizowało serię pikników. Celem tych imprez było zaprezentowanie sprzętu wojskowego, ale przede wszystkim zachęcenie do służby wojskowej. W związku z tym na piknikach pojawiali się rekruterzy, którzy informowali o tym, co należy zrobić, aby założyć mundur i dostać się do różnych form służby wojskowej.

- Święto Wojska Polskiego to dla nas żołnierzy bardzo ważny czas. Celebrujemy go. Pan minister zdecydował, że w tym roku uczcimy ten wyjątkowy dzień we wzbogacony sposób. Zrobiliśmy to właśnie przez trzydniowy pokaz naszego sprzętu i wyposażenia - powiedział płk Waldemar Krzyżanowski. 

Dodał, że dla niego jednak najistotniejsze w tym wydarzeniu było to, że "mogliśmy spotkać się z kandydatem, czyli ewentualną osobą, która jest zainteresowana służbą wojskową". - Przez trzy dni łącznie udało się zorganizować 180 punktów rejestracji - przekazał pułkownik. 

Podkreślił, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. - Ze statystyk, które do nas dotarły, wiemy, że było bardzo duże zainteresowanie, że było sporo osób. To jest dość budujące, że polskie społeczeństwo jest zainteresowane wojskiem i nas wspiera. Za co bardzo dziękuję - powiedział gość PR24. 

- Należy również zaznaczyć, że życzenia, które do nas spływały - zarówno podczas tych wydarzeń, jak i za pośrednictwem wiadomości - są dla nas bardzo ważne. Jest to ciepły gest w naszą stronę - dodał.

"Nie zamykamy się w innych dziedzinach"

Podkreślił także, że pozyskiwanie kandydatów do zasadniczej, dobrowolnej służby jest dla Wojska Polskiego numerem jeden. - Aczkolwiek nie zamykamy się w innych dziedzinach. Jeżeli ktoś chciałby zostać żołnierzem zawodowym, terytorialsem czy należeć do aktywnej rezerwy, to są to formuły, z których może skorzystać każdy zainteresowany - mówił.

- Tak naprawdę każdy, kto pracuje lub też nie, może dopasować do swojego czasu ten kawałek swojego życia, który chciałby przeznaczyć właśnie na służbę wojskową, i sprawdzić, czy mundur żołnierza Wojska Polskiego leży na nim jak ulał - dodał płk Waldemar Krzyżanowski. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:04 PR24_AAC 2022_08_20-08-35-26.mp3 Płk Waldemar Krzyżanowski: budujące jest to, że polskie społeczeństwo zainteresowane jest wojskiem i nas wspiera (Cafe Armia/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Cafe Armia

Prowadzący: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: płk Waldemar Krzyżanowski (Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji)

Data emisji: 20.08.2022

Godzina emisji: 8.36

nj

Zobacz także

Zobacz także