Przyszłość Grupy Wyszehradzkiej

Polityka imigracyjna i kontrowersje wokół budowy gazociągu Nordstream II. To główne tematy spotkania prezydentów Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech. Goście Debaty Poranka – Marek Grela, były wiceminister spraw zagranicznych i prof. Jacek Wojnicki, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego – rozmawiali w Polskim Radiu 24 o przyszłości współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej.

2015-10-08, 19:50

Przyszłość Grupy Wyszehradzkiej

Posłuchaj

09.10.15 Prof. Jacek Wojnicki: „Żal nad głosowaniem ws. kwot migrantów to płakanie nad rozlanym mlekiem”.
+
Dodaj do playlisty

Niedawna sprawa podziału migrantów przez Unię Europejską położyła się cieniem na funkcjonowaniu Grupy Wyszehradzkiej. Choć początkowo Węgry, Słowacja, Czechy i Polska prezentowały zbliżone stanowisko, podczas głosowania Warszawa opowiedziała się przez proponowanym przez Brukselę rozwiązaniu.

Jacek Wojnicki i Marek Grela; Foto: PR24/JW Jacek Wojnicki i Marek Grela; Foto: PR24/JW

– Żal nad głosowaniem ws. kwot migrantów to płakanie nad rozlanym mlekiem. Współpraca Grupy Wyszehradzkiej już wcześniej się nie kleiła – podkreślał w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Wojnicki. – Byłoby źle, gdyby Grupa Wyszehradzka się rozpadła. W kwestiach europejskich współpraca jest raz lepsza, a raz gorsza. Być może w przyszłości będziemy znajdywać wspólne stanowisko – dodał w Debacie Poranka Marek Grela.

REKLAMA

W audycji także rozmowa z Lubosem Palatą, dziennikarzem czeskich „Lidovych Novin”.

Polskie Radio 24/mp/wj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej