X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Żukowski: w drugiej turze trzeba pozyskać nowych wyborców i zmobilizować dotychczasowych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:55
- Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają za zadanie nie tylko pozyskać wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, ale także utrzymać mobilizację swoich wyborców z pierwszej tury oraz pozyskać dodatkowych - tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog i politolog dr Tomasz Żukowski. 
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Według danych PKW ze 100 proc. obwodów Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc., a Szymon Hołownia - 13,87 proc. Frekwencja wyniosła 64,51 proc., zagłosowało ponad 19 milionów Polaków. W drugiej turze Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. 

1200 pkw.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania

- Wybory potwierdziły, że w Polsce podział na Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską ma się dobrze - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski. 

Czytaj także:

Ekspert podkreślił, że "Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają za zadanie nie tylko pozyskać wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, ale także utrzymać mobilizację swoich wyborców z pierwszej tury oraz pozyskać dodatkowych - tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze".

Odniósł się także do wysokiej frekwencji. - Nie zdziwiłbym się, gdyby frekwencja w drugiej turze przekroczyła 70 proc. Od roku 2019 zmienił się jakościowo model polskiej aktywności politycznej. Na wysoką frekwencję mają wpływ między innymi osoby będące beneficjentami programów społecznych - skomentował politolog. 

- Chciałem przypomnieć, że jeszcze kilka tygodni temu bardzo dużo autorytetów, prawników - również przedstawicieli Komisji Europejskiej - twierdziło, że w związku z epidemią zamiast przeprowadzenia wyborów lepsze jest wprowadzenie stanu wyjątkowego - dodał Tomasz Żukowski. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
26:04 _PR24_AAC 2020_06_30-10-33-29.mp3 Tomasz Żukowski o kampanii wyborczej (Temat dnia)

 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR2"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog i politolog)
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 10.35

PR24/bartos

Czytaj także

"Dziękuję i gratuluję kontrkandydatom". Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 21:00
- Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany, ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny - powiedział w Łowiczu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego po I turze wyborów.
rozwiń zwiń