X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Kożuszek o Polskim Ładzie: rozbicie planu na pojedyncze ustawy jest mądrym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:25
- Ciekawe jest to, że Polski Ład będzie rozłożony na wiele pojedynczych ustaw. Jest to inna praktyka niż np. w USA, gdzie przepychany jest jeden wielki pakiet. Według mnie osobne ustawy są mądrzejszym rozwiązaniem - powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jerzy Mosoń i dr Sebastian Gajewski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyć będzie 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Jarosław Sellin 1200.jpg
Jarosław Sellin o Polskim Ładzie: to wyrównywanie niesprawiedliwości, zwłaszcza w systemie podatkowym

"Udany ruch polityczny"

Zdaniem Jerzego Mosonia z politycznego punktu widzenia Polski Ład jest bardzo dobrym posunięciem politycznym. - Jeśli zapowiedź Polskiego Ładu traktujemy tylko w kategoriach ruchu politycznego, to jest on bardzo udany. Jest tak dlatego, że PO spóźniła się z odpowiedzią na ten program - powiedział.

Dr Sebastian Gajewski ocenił, że takie działanie Prawa i Sprawiedliwości jest stworzeniem nowej polityki partii. - Odnoszę wrażenie, że PiS podejmuje próbę wymyślenia się na nowo. Polski Ład jest aktem, którym partia porzuca sfery, które były najbardziej kontrowersyjne i w dużej mierze przyczyniły się do spadków sondażowych. Porzuca sferę światopoglądową i źródła konfliktu - powiedział.

Czytaj także:

Maciej Kożuszek zwrócił uwagę na sposób realizacji Polskiego Ładu. - Ciekawe jest to, że Polski Ład będzie rozłożony na wiele pojedynczych ustaw. Jest to inna praktyka niż np. w USA, gdzie przepychana jest jedna wielka legislacja. Według mnie osobne ustawy są mądrzejszym rozwiązaniem - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
22:44 PR24_mp3 2021_05_17-08-35-50.mp3 Dr Sebastian Gajewski, Maciej Kożuszek i Jerzy Mosoń o Polskim Ładzie ("Debata poranka")

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego), Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE)

Data emisji: 17.05.2021

Godzina emisji: 8:35

dz

Czytaj także

"Te zmiany to odpowiedź na pandemię i wytyczenie perspektyw rozwoju". Poseł PiS o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:11
- Polski Ład to jest nasza odpowiedź na sytuację po pandemii. To wielka perspektywa, duże zmiany w podatkach, służbie zdrowia, dużo rozwiązań i propozycji skierowanych do osób młodych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Paulina Matysiak z partii Razem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To więcej niż program, to nowa umowa społeczna". Premier rozpoczął promocję Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 08:13
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczął trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na czas po pandemii COVID-19. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obietnice na długie lata". Paweł Poncyljusz o propozycjach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 08:35
- Mam obawę, że cały Nowy Ład nie dostrzega, że coś złego stało się w gospodarce przez ostatnie półtora roku, to raczej program dalszego rozdawania pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń