more_horiz

Siemoniak i Budka oddali się do dyspozycji szefa PO. Gierej: Tusk będzie chciał zdyskontować ich wpadkę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:13
- Donald Tusk na pewno będzie chciał zdyskontować tę wpadkę kilku polityków Platformy - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej (mPolska24.pl) o reakcji lidera PO na obecność polityków jego ugrupowania na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka. Gościem audycji był także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
Marek Sawicki PR24 1200 (1).jpg
Marek Sawicki o urodzinach Roberta Mazurkach: nie rozumiem tej awantury

Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń politycznych tego tygodnia są urodziny Roberta Mazurka. Na imprezie zorganizowanej przez dziennikarza pojawili się politycy wszystkich głównych sił politycznych.

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Według informacji PAP sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii.

Na antenie Polskiego Radia 24 do sprawy odnieśli się Marek Wróbel i Mariusz Gierej.

Posłuchaj
21:03 PR24_mp3 2021_09_24-08-38-01.mp3 Mariusz Gierej: Donald Tusk chyba nie będzie aż tak srogi (Polskie Radio 24) 

"Typowy spin"

Jak zauważył Mariusz Gierej, "Donald Tusk na pewno będzie chciał zdyskontować tę wpadkę kilku polityków Platformy, po to, żeby zdyscyplinować partię". - Tylko znając trochę relację pomiędzy tymi politykami, to chyba nie będzie aż tak srogi - wskazał.

Marek Wróbel ocenił z kolei, że "wygląda to na typowy spin". - Donald Tusk jest o tyle sprytny, że z jednej strony w ten sposób otwiera furtkę dla tych polityków, a z drugiej ich poniża i upokarza - podkreślił. 

Dodał, że "poniżenie i podważenie autorytetu polityków, którzy nie są jakimiś trzeciorzędnymi posłami", ale "poważnymi figurami w PO, (...) nie może być zapomniane".

"Bardzo wymagający elektorat"

Mariusz Gierej zaznaczył także, że "partia, która dąży do władzy i ma bardzo ostrą retorykę wobec przeciwników politycznych, tworzy bardzo wymagający elektorat".

- Przypomnę, że podobnie było z PiS, gdy dążyło do władzy. Wtedy również ta retoryka pod tytułem "rozliczymy i będziemy wsadzać" powodowała, że zwolennicy tej partii, ten najtwardszy elektorat, byli bardzo radykalni - podkreślił.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Marek Wróbel (Fundacja Republikańska), Mariusz Gierej (mPolska24.pl)

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 8.35

jb, PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem