more_horiz

Powstanie koalicja PO i Polski 2050? "Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 10:02
- Szymon Hołownia proponuje ofertę środka, która dla szerokiej grupy może być atrakcyjna. Natomiast gdyby doszło do połączenia Platformy Obywatelskiej i Polski 2050, to wyborcy mogliby odpłynąć - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Rogacin. Gośćmi audycji byli także Patryk Słowik i Piotr Semka.
Powstanie koalicja PO i Polski 2050? Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia
Powstanie koalicja PO i Polski 2050? "Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia"Foto: Attila Husejnow/Forum; Drop of Light/Shutterstock

W Radzie Miasta Krakowa nastąpiła zmiana. Dzięki poparciu PiS Dominik Jaśkowiec z Platformy Obywatelskiej został odwołany ze stanowiska, a jego miejsce zajął Rafał Komarewicz z Polski 2050.

Z kolei Donald Tusk zaproponował Szymonowi Hołowni koalicję. - My nie planujemy wspólnych list z Platformą i ja też o tym wyraźnie mówię, dlatego że to nie jest przepis na wygraną z PiS-em - odpowiedział lider Polski 2050.

Odnosząc się do tych kwestii, Piotr Semka ocenił, że "niezręczność lub urażenie czyjejś ambicji może być czynnikiem, który w polityce działa". - Początkowo dosyć sceptycznie podchodziłem do tych informacji o antypatii pomiędzy Donaldem Tuskiem a Szymonem Hołownią, ale to jest już któryś taki incydent, który pokazuje, że jest jakiś bardzo daleko posunięty dystans pomiędzy panami - powiedział.

Dodał, że antypatia ma bardzo racjonalne podłoże, ponieważ "Szymon Hołownia po tym, jak przetrwał powrót Donalda Tuska i spadek notowań, może zakładać, że z biegiem czasu jego wizerunek za dwa lata może dać mu mocniejszą pozycję".

"Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia"

Z kolei Patryk Słowik, oceniając relacje obu polityków, wskazał, że historia pokazuje, że "już nie takie kłopoty i złośliwości różni liderzy partyjni przeżywali, żeby później się dogadać". Mimo to - jak zaznaczył - "nie wierzy, że powstanie wspólna lista Platformy Obywatelskiej i Polski 2050, ponieważ na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia i jego ludzie".

Zdaniem Wojciecha Rogacina "Szymon Hołownia właściwie od ponad roku buduje pozycję swoją i swojej partii, żeby ona nie stała się efemerydą w stylu Nowoczesnej czy ruchu Kukiza". Jak dodał - jego zdaniem - "takie działania jak zmiana w Radzie Miasta Krakowa to budowanie swojej samodzielności".

Wskazał także, że "Szymon Hołownia proponuje ofertę środka, która dla szerokiej grupy wyborców może być atrakcyjna". - Natomiast gdyby doszło do połączenia PO i Polski 2050, to wyborcy mogliby odpłynąć - powiedział.

Posłuchaj
22:09 PR24_mp3 2022_01_12-08-35-48.mp3 Patryk Słowik, Piotr Semka i Wojciech Rogacin o relacjach Donalda Tuska i Szymona Hołowni ("Debata Poranka"/Polskie Radio 24)

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Debata poranka"

ProwadzącaEliza Olczyk

Goście: Patryk Słowik (portal Wirtualna Polska); Piotr Semka ("Do Rzeczy"); Wojciech Rogacin (redaktor naczelny dziennika "Polska Metropolia Warszawska")

Data emisji: 12.01.2022

Godzina emisji: 08.35

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem