more_horiz

Mielcarski: nieprzedłużenie kontraktu z Michniewiczem było spodziewaną decyzją

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 21:00
- Cała sytuacja z Michniewiczem sprawiła, że Polacy nie rozmawiali o piłce, a o pieniądzach i premiach - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Mielcarski, były napastnik reprezentacji Polski, komentator Canal+.
Audio
  • Mielcarski: nieprzedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem było spodziewaną decyzją ("Magazyn Sportowy")
Mielcarski: nieprzedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem było spodziewaną decyzją
Mielcarski: nieprzedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem było spodziewaną decyzjąFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Czesław Michniewicz był 49. w historii selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. O nieprzedłużeniu z nim wygasającego 31 grudnia kontraktu poinformował PZPN. 52-letni szkoleniowiec w styczniu zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Paulo Sousę, który rozwiązał kontrakt z PZPN po zaledwie 11 miesiącach piastowania tej funkcji.

W opinii gościa PR24 nieprzedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem było spodziewaną decyzją po tym, gdy "wylały się" wszystkie napięcia i nieprzychylności. W jego opinii cała sytuacja sprawiła, że Polacy nie rozmawiali o piłce, a o pieniądzach i premiach, stąd jak podkreślał, decyzji należało się spodziewać.

"Brakuje spokoju"

Na niekorzyść Czesława Michniewicza działała tzw. afera premiowa i fakt, że o bardzo wysokiej nagrodzie finansowej, obiecanej rzekomo przez premiera Mateusza Morawieckiego, nie wiedziały władze PZPN (ostatecznie poinformowano już, że nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy).

Na dodatek, według mediów, w reprezentacji doszło do nieporozumień przy podziale ewentualnej premii. Zarówno wśród samych zawodników, jak i między piłkarzami oraz sztabem. Czesław Michniewicz i kapitan Robert Lewandowski zaprzeczyli tym informacjom.

- Często zdarza się, że brakuje rozeznania i spokoju, także przekonania w samym Związku, co do podejmowania decyzji tak w jedną, jak i w drugą stronę, jeśli chodzi o odejście i przyjście nowego szkoleniowca naszej kadry. Muszą być ludzie, którzy zminimalizują możliwość pomyłki przy takim wyborze. Tak samo przy zwalnianiu - powiedział Grzegorz Mielcarski.

Posłuchaj
23:07 PR24_mp3 2022_12_26-20-06-14.mp3 Mielcarski: nieprzedłużenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem było spodziewaną decyzją ("Magazyn Sportowy")

***

Audycja: "Magazyn Sportowy"

Prowadzący: Tomasz Kowalczyk

Gość: Grzegorz Mielcarski (były napastnik reprezentacji Polski, komentator Canal+)

Data emisji: 26.12.2022

Godzina: 20:06 

Zobacz także

Zobacz także