more_horiz
Wiadomości

Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Jerzy Dudek: warto zapytać Roberta Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 09:40
Kilka dni temu PZPN poinformował, że Czesław Michniewicz wraz z końcem roku przestanie pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. Ruszyła już giełda nazwisk potencjalnych kandydatów na trenera kadry. - Ważne, żeby Robert Lewandowski wyraził swoje zdanie na ten temat - przyznał na łamach "Super Expressu" były bramkarz Biało-Czerwonych Jerzy Dudek. 
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski podczas treningu kadry
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski podczas treningu kadryFoto: Shutterstock.com/Mikołaj Barbanell

Zgodnie z przewidywaniami i ostatnimi informacjami w mediach Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas czwartkowego spotkania w siedzibie PZPN władze związku ogłosiły swoją decyzję doświadczonemu szkoleniowcowi. 

- W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania - powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza

Jerzy Dudek: ważne, żeby Robert Lewandowski wyraził swoje zdanie na ten temat. Żeby nie był zdziwiony wyborem

Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej decyzji związku w mediach ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców Michniewicza. W przestrzeni publicznej przewijały się nazwiska - Bjelicy, Bento czy Renarda. Z polskich kandydatów najczęściej padało na Urbana czy Papszuna. Zdaniem byłego reprezentanta Polski Jerzego Dudka przy wyborze nowego selekcjonera warto porozmawiać z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim

- Jeśli to ma być trener z zagranicy, to musi mieć odpowiednie doświadczenie, który wie, jak pracować z tego typu zawodnikami. Jak radzić sobie komunikacyjnie. To wszystko jest bardzo ważne […] Przy wyborze nowego selekcjonera trzeba wziąć pod uwagę jedno. Mamy w zespole jednego z najlepszych piłkarzy świata. Ważne, żeby Robert Lewandowski wyraził swoje zdanie na ten temat. Żeby nie był zdziwiony wyborem. Oczywiście, że to zawsze prezes podejmuje decyzje i ma ten najważniejszy głos, bo on za to bierze odpowiedzialność. Jednak może warto zaczerpnąć opinii kapitana, posłuchać tego, co ma do powiedzenia - przyznał Dudek w rozmowie z "Super Expressem".

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024.

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także