more_horiz
Wiadomości

Polski kandydat na selekcjonera? Media: Marek Papszun gotowy do przejęcia kadry

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 12:50
Wraz z końcem roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. Już teraz trwa giełda nazwisk. - Jeżeli chodzi o mnie, to ja się czuję gotowy do takiej roli. Uważam, że nie jest dla mnie za wcześnie - przyznał w rozmowie z "Weszło" Marek Papszun, obecny trener Rakowa Częstochowa. 
W rozmowie z Weszło trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun przyznał, że jest gotowy do objęcia reprezentacji Polski
W rozmowie z "Weszło" trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun przyznał, że jest gotowy do objęcia reprezentacji PolskiFoto: East News/Piotr Matusewicz

Zgodnie z przewidywaniami i ostatnimi informacjami w mediach Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas czwartkowego spotkania w siedzibie PZPN władze związku ogłosiły swoją decyzję doświadczonemu szkoleniowcowi. 

- W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania - powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza

Marek Papszun następcą Czesława Michniewicza? "Czuję się gotowy do takiej roli"

Od kilku dni trwa giełda nazwisk dotycząca nowego selekcjonera kadry. W mediach przewijają się nazwiska Bjelicy, Renarda, Bento czy Urbana. Na tej liście znalazł się również Marek Papszun, obecny trener Rakowa Częstochowa. 

- Jeżeli chodzi o mnie, to ja się czuję gotowy do takiej roli. Uważam, że nie jest dla mnie za wcześnie. Niektórzy selekcjonerzy naszej reprezentacji nie mieli wielkiego doświadczenia, jeżeli chodzi o jakieś osiągnięcia czy trofea w Polsce, a dobrze radzili sobie z kadrą. Uważam, że już obecnie byłbym gotowy do przejęcia takiej funkcji - stwierdził w wywiadzie dla "Weszło" Papszun.

Obecny kontrakt Marka Papszuna z Rakowem Częstochowa obowiązuje do końca sezonu 2022/2023.

Prowadzony przez Papszuna Raków jest liderem Ekstraklasy. Z drużyną z Częstochowy szkoleniowiec sięgnął dwa razy po krajowy puchar, Superpuchar Polski i dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo. 

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024.

Zobacz także

Zobacz także