X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

KE w środę ogłosi decyzję w sprawie uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 18:00
Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Chodzi o realizację programu, uzgodnionego w 2015 roku, o przyjęciu 160 tysięcy uchodźców z czego do Polski miało trafić około sześciu tysięcy osób. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy) i Roman Imielski (Gazeta Wyborcza).
Audio
  • 12.06.2017 Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy) i Roman Imielski (Gazeta Wyborcza) o procedurze KE.

Zdaniem Antoniego Trzmiela, to oczywiste działanie polityczne. – Mamy dwóch chłopców do bicia w UE. Zwróćmy uwagę, że to tylko Polska i Węgry, a Czechy są pomijane, bo przyjęły 12 osób – wskazywał. Gość zaznaczył, że kluczem jest jednak co innego: że „moglibyśmy nie mieć tego całego pasztetu, gdyby nie błąd rządu Ewy Kopacz”.

Według Romana Imielskiego, użycie sankcji to broń atomowa i nie zostanie zastosowana. Podkreślił jednak, że gdy we wrześniu rozpocznie się konstruowanie nowego budżetu unijnego, Polska i polski rząd stanie przed dużym wyzwaniem, by obronić pozycję finansową. – Włosi mówią wprost: trzeba przesunąć dużo większe pieniądze na politykę migracyjną. To oczywiście będzie przesunięte z funduszy strukturalnych i spójności – ocenił.

Problem relokacji uchodźców szefowie spraw wewnętrznych Grupy V4 omawiali w poniedziałek w Warszawie. Państwa Grupy Wyszehradzkiej okazały się jednomyślne w tej sprawie. Ministrowie oświadczyli, że unijna polityka dotycząca uchodźców jest błędna i nieskuteczna. Uczestnicy spotkania dali do zrozumienia, że nie obawiają się procedury prawnej, którą Komisja Europejska zamierza uruchomić w środę.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż. 

Polskie Radio 24/IAR/ip

_____________________

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 12.06.2017

Godzina emisji: 17:08Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Europejska: sankcje za uchodźców. Czy Polska czymś ryzykuje?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 12:56
Komisja Europejska ponownie zagroziła Polsce i Węgrom postępowaniami za odmowę przyjęcia uchodźców. Mówił o tym w Strasburgu komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos. Chodzi o uciekinierów, którzy przebywają w obozach w Grecji i we Włoszech. Decyzja o przyjęciu 120 tysięcy osób zapadła we wrześniu 2015 roku. Przez półtora roku przesiedlono nieco ponad 18 tysięcy osób. Sytuację komentował w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE grozi Polsce i Węgrom. Czy powinniśmy przyjąć uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:36
Komisja Europejska ponownie zagroziła Polsce, Węgrom i Austrii postepowaniami za odmowę przyjęcia uchodźców. Tymczasem Austria wprowadziła kary finansowe za noszenie w miejscach publicznych burki i rozdawanie Koranu. Czy poszczególne kraje mają wybór w kwestii przyjmowania uchodźców i nadawania im praw? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: publicysta Krzysztof Rak i szef warszawskiego klubu Gazety Polskiej Adam Borowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brak współpracy ws. uchodźców wzmacnia UE dwóch prędkości"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 19:15
-  Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy - powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu podkreśliła też, że nie ma zgody na przymusowe narzucanie kwot migrantów krajom członkowskim Unii Europejskiej. Komisja Europejska zagroziła Polsce, Austrii i Węgrom postępowaniami za odmowę przyjęcia uchodźców. O problemie relokacji uchodźców mówili w Debacie Dnia Aleksander Majewski (tygodnik wSieci i portal wpolityce.pl) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak o problemie uchodźców: wojna światów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 19:37
Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie Unii do wywiązania się z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. W rezolucji powołuje się na porozumienie z 2015 roku o przeniesieniu do państw członkowskich w sumie 160 tysięcy uchodźców z Grecji i Włoch. – To wojna światów chrześcijańskiego i muzułmańskiego, nikt tego nie chce zauważyć. Jeśli Europa się nie obudzi, Sobieski niepotrzebnie się szarpał pod Wiedniem – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE uruchomi przeciwko Polsce procedurę ws. uchodźców? "Decyzja polityczna"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 15:33
Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. W Gorącym Temacie komentarze Jakuba Jałowiczora z Gościa Niedzielnego i Marka Króla, publicysty.
rozwiń zwiń