X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Żółciak: Marian Banaś kojarzy się dziś tak, jak kiedyś Bartłomiej Misiewicz

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:55
- Wizerunkowo telenowela z Marianem Banasiem w roli głównej wygląda fatalnie dla obozu rządzącego - mówił Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Jakub Mielnik z "Wprost".
Audio
  • 02.12.19 Temat Dnia T. Żółciak: PiS traci na telenoweli z Banasiem w tle
Marian Banaś
Marian Banaś Foto: Mateusz Marek

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że Marian Banaś podał się do dymisji, jednak marszałek Sejmu jej nie przyjęła. Informacje gazety zdementował dyrektor Centrum Informacji Sejmu. 

Andrzej Grzegrzółka poinformował, że "do sekretariatu marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo od szefa NIK Mariana Banasia, w którym podał się on dymisji co jednocześnie oznacza, że marszałek Sejmu nie mogła się zapoznać z tym pismem, ani tym bardziej go odesłać".

banaś pap 1200.jpg
Szef NIK nadal nie podał się do dymisji. CIS: do Sejmu nie wpłynęło żadne pismo

"Skończyć z telenowelą"

- Ta telenowela z Marianem Banasiem w roli głównej, powinna się szybko skończyć - mówił Jakub Mielnik. Dodał, że PiS do tej pory słynął z tego, że tego typu sprawy rozwiązuje dość szybko i zdecydowanie.

Podkreślił, że dryfowanie od poważnej sensacji do przepychanki kto, komu co dostarczy, nie wygląda najlepiej. - Tego typu ruchy są fatalne w kontekście np. kampanii prezydenckiej - zaznaczył publicysta. 

"Mamy dwugłos"

zaryn_kaminski_banas_1200.jpg
Stanisław Żaryn: nie słyszałem, żeby Mariusz Kamiński rozważał swoją dymisję

- Z naszych ustaleń wynika, że Elżbieta Witek odesłała Marianowi Banasiowi inaczej zredagowane pismo z rezygnacją, którego treść sprowadzała się do wyznaczenia na p.o. szefa NIK - Tadeusza Dziubę. Banaś miał się jednak nie zgodzić na zmianę, a odwołanie "przepadło", ponieważ Witek miała odesłać oryginał pisma do nadawcy - mówił Tomasz Żółciak.

- Na razie mamy dwugłos. Czyli, z jednej strony dymisja Mariana Banasia była ręku i jest pytanie czyja to jest wina, że to się nie zmaterializowało, z drugiej strony, mamy komunikat sekretariatu marszałka Sejmu, że żadne pismo od szefa NIK o jego dymisji nie wpłynęło - tłumaczył gość PR24. 

"Banaś kojarzy się jak Misiewicz"

Dodał, że groźne jest to, że nazwisko „Banaś” już się źle kojarzy podobnie jakie kiedyś nazwisko „Misiewicz”. – Ta konotacja jest groźna dla całej formacji Zjednoczonej Prawicy” – mówił publicysta.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadząca: Joanna Miziołek

Data emisji: 02.12.19

Godzina emisji: 18.05

PAP/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak