"To woda na młyn dla Łukaszenki". Płużański o wypowiedzi nt. przyłączeniu Grodna do Polski

- Niestety głosy o przyłączeniu Grodna do Polski nie są odosobnione. W internecie znajdziemy mnóstwo wypowiedzi podobnych lub jeszcze dalej idących. Musimy bardzo uważać, bo to woda na młyn Łukaszenki - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański z TVP. Gościem audycji był również Hubert Biskupski z "Super Expressu".

2020-08-27, 19:05

"To woda na młyn dla Łukaszenki". Płużański o wypowiedzi nt. przyłączeniu Grodna do Polski
Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin . Foto: Shutterstock.com

Rozmowa publicystów dotyczyła aktualnych wydarzeń politycznych na Białorusi. Tadeusz Płużański skomentował wpis red. Tomasza Sommera z "Najwyższego Czasu", iż "Grodno, w przypadku rozpadu Białorusi, powinno trafić do Polski". 

Powiązany Artykuł

belarus strike pap 1200 .jpg
"Oni też mają swój sierpień". Milion złotych od "Solidarności" dla Białorusinów

- Łukaszenka potrzebuje uzasadnienia dalszego istnienia swojej dyktatury i reżimu i takie uzasadnienie znajduje w takich wypowiedziach naszego kolegi, który nie do końca przemyślał to, co wiąże się z artykułowaniem takich żądań - ocenił rozmówca.

Czytaj także:

- Niestety takie głosy nie są odosobnione. W internecie znajdziemy mnóstwo wypowiedzi podobnych lub jeszcze dalej idących. Musimy bardzo uważać, bo to woda na młyn Łukaszenki. Większość sił politycznych przyjmuje kurs "antyłukaszenkowy", ale w Konfederacji jest nurt "prołukaszenkowy". Gdyby posłuchać Grzegorza Brauna lub Janusza Korwin-Mikkego, znajdziemy tam ciekawe tezy, sprzeczne ze sobą. Należy pamiętać, że konflikt na Białorusi służy też Putinowi - podkreślił.

REKLAMA

Posłuchaj

Tadeusz Płużański i Hubert Biskupski w rozmowie na temat sytuacji na Białorusi (Debata Dnia/PR24) cz. 1 21:03
+
Dodaj do playlisty

"Nie dać się rozgrywać"

- Wydaje się, że ostra reakcja była tutaj uzasadniona i jest właściwa. Czym innym jest wykorzystywanie niemądrej wypowiedzi przez dziennikarzy rosyjskich, a czym innym prokurowanie na podstawie takiej notki poważnych i oskarżycielskich tez - ocenił wpis Tomasza Sommera Hubert Biskupski.

- To próba odwracania uwagi od meritum sporu politycznego na Białorusi i narzucania narracji, że za protestami stoi zły Zachód, który dąży do dezintegracji politycznej Białorusi - dodał.

Powiązany Artykuł

1200_Morawiecki_EN.jpg
"Powinniśmy mówić jednym głosem". Premier spotka się z europosłami ws. Białorusi
Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 wypowiedział się także o spotkaniu premiera Morawieckiego z przedstawicielami opozycji ws. Białorusi. - Przez długie lata polityka zagraniczna była wyjęta z walki politycznej na naszym krajowym podwórku i panował względny consensus co do polityki zagranicznej. Stąd cieszy to, że doszło do spotkania premiera z opozycją w sprawie Białorusi. Polscy politycy mówią jednym głosem, a bieżąca walka polityczna została zepchnięta na plan dalszy. Akceptacja pomysłu PSL przez rząd jest bardzo obiecująca - mówił.

Posłuchaj

Tadeusz Płużański i Hubert Biskupski o bieżących wydarzeniach z kraju (Debata Dnia/PR24) cz. 2 23:27
+
Dodaj do playlisty

- W piątek ma dojść do spotkania eurodeputowanych, którzy także rzadko się ze sobą zgadzają. Ważne jest, by ws. Białorusi mówić jednym głosem i nie dać się rozgrywać - stwierdził publicysta.

W audycji również o zatrzymaniu konwoju "Solidarności" z darami dla Białorusinów na granicy polsko-białoruskiej o polityce krajowej i wywiadzie poseł PiS Joanny Lichockiej nt. repolonizacji mediów.

Więcej w nagraniu.

REKLAMA

***

Tytuł audycji: "Debata dnia"
Prowadził: Adrian Stankowski
Goście: Tadeusz Płużański (TVP), Hubert Biskupski ("Super Express")
Data emisji: 27.08.2020
Godzina emisji: 18.08

pkr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej