X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Knap: Rosja traktuje pytania Polski jako wichrzycielstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:06
- Postępowanie Rosjan ws. Smoleńska było nakierowane na jak najszybsze zamknięcie śledztwa i zamiecenie tematu pod dywan. Podnoszenie przez nas pytań traktowane jest jako wichrzycielstwo - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Robert Knap (portal TVP Info). Gościem był również Hubert Biskupski ("Super Express").
Audio
  • "Debata dnia" z udziałem Roberta Knapa i Huberta Biskupskiego
Szczątki tupolewa po katastrofie smoleńskiej (zdjęcie archiwalne z 2011 roku)
Szczątki tupolewa po katastrofie smoleńskiej (zdjęcie archiwalne z 2011 roku)Foto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

W sobotę 10 kwietnia przypada 11. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, 18 parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące i załoga samolotu. Polska delegacja leciała na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

smoleńsk katastrofa smoleńska 1200 free
"Ktoś celowo zacierał ślady". Prof. Mieczysław Ryba o katastrofie smoleńskiej

Zdaniem Roberta Knapa kwestia katastrofy smoleńskiej pozostaje bardzo ważna dla Polski w stosunkach z Rosją. - Chodzi o kwestię wyjaśnienia do końca przyczyn katastrofy i roli, jaką miała Rosja w postępowaniu. Jaki interes miała Rosja, aby w ten sposób poprowadzić śledztwo? Dla Rosji ta kwestia jest w zasadzie zamknięta. Podnoszenie przez nas pytań traktowane jest jako wichrzycielstwo. W Rosji próbuje się to przedstawiać jako niestabilność dyplomatyczną i polityczną na arenie międzynarodowej. Postępowanie Rosjan ws. Smoleńska było nakierowane na jak najszybsze zamknięcie śledztwa i zamiecenie tematu pod dywan - powiedział publicysta.  

Czytaj także:

Natomiast zdaniem Huberta Biskupskiego, z punktu widzenia dyplomacji katastrofa smoleńska to już prehistoria. - Od 2010 roku wydarzyły się rzeczy dużo większego kalibru w polityce międzynarodowej - okupacja Krymu i wojna w Donbasie. W tej chwili te sprawy determinują stosunki polsko-rosyjskie, a szerzej relacje Rosji z Zachodem. Dochodzi do tego kwestia budowy Nord Streamu 2 i dywersyfikacji surowców. Chodzi o geopolitykę i rosyjski ekspansjonizm, próby odwojowania utraconych stref wpływów, zarówno militarnie jak i gospodarczo.    

W czwartek do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego wpłynęło pismo z Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku. Przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz zwraca się w nim z prośbą o wyemitowanie w godzinach wieczornych, w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej (w sobotę 10 kwietnia) "filmowej relacji z wyników badań prac Podkomisji".

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata Dnia"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Goście: Hubert Biskupski ("Super Express"), Robert Knap (portal TVP Info)
Data emisji: 9.04.2021
Godzina emisji: 18.06

PR24/tj

Czytaj także

Rocznica katastrofy TU-154M. W Smoleńsku i Katyniu zapłoną znicze, odbędzie się msza polowa

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:44
Z udziałem polskich dyplomatów, duchowieństwa i Polonii odbędą się w sobotę w Smoleńsku uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku. Na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu odprawiona zostanie msza polowa.
rozwiń zwiń