more_horiz

Marek Król: zarzuty stawiane wobec Zbigniewa Ziobry są formułowane w sposób ogólny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 19:51
- Zarzuty stawiane wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry są formułowane w sposób ogólny. (...) Jestem przerażony sytuacją nie tylko w Sejmie, ale i sytuacją głębokiej deprawacji stanu sędziowskiego - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król ("Sieci"). Gościem audycji był także Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Marek Król: zarzuty stawiane wobec Zbigniewa Ziobry są formułowane w sposób ogólny
Marek Król: zarzuty stawiane wobec Zbigniewa Ziobry są formułowane w sposób ogólnyFoto: PR24

W czwartek w Sejmie ma miejsce głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wyraziła negatywną opinię w tej kwestii. Po południu przy ul. Wiejskiej odbyła się także debata na ten temat, podczas której wystąpili m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz Zbigniew Ziobro.

Publicysta Jakub Majmurek skomentował na antenie Polskiego Radia 24, że "ze Zbigniewem Ziobrą jest trochę tak, że od przybytku głowa boli". - Po tych siedmiu latach nieprzerwanego sprawowania urzędu przez ministra sprawiedliwości, tych zarzutów, z powodu których można by go próbować odwołać lub uzasadniać wniosek o jego odwołanie, jest tak dużo, że trudno to zmieścić w jednym wniosku sejmowym, zwłaszcza że debaty w Sejmie są dosyć krótkie - skomentował.

Wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry

Z kolei publicysta Marek Król ocenił, że zarzuty stawiane wobec ministra sprawiedliwości "są formułowane w sposób ogólny". - Gdy się przeanalizuje praworządność, to okazuje się, że żadnego łamania prawa nie ma; to jest oparte na domniemaniu - wskazał.

Dodał ponadto, że po wysłuchaniu sejmowych wystąpień Zbigniewa Ziobry oraz premiera Mateusza Morawieckiego "jeszcze bardziej jest przerażony sytuacją nie tylko w Sejmie, ale i sytuacją głębokiej deprawacji stanu sędziowskiego".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:34 PR24_mp3 2022_05_26-18-06-09.mp3 Marek Król: zarzuty stawiane wobec Zbigniewa Ziobry są formułowane w sposób ogólny ("Debata dnia"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

***

Audycja: Debata dnia

Prowadzący: Adrian Stankowski

Goście: Marek Król ("Sieci"), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna")

Data emisji: 26.05.2022

Godzina: 18:06

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem