more_horiz

Debata Dnia: Przyszłość formacji Kukiz’15

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 16:37
Kontrowersje wokół głosowania na „dwie ręce” i ujawnienie nagrań, w których Paweł Kukiz w niecenzuralny sposób miał opisywać swoje relacje z wiceszefem Ruchu Narodowego Arturem Zawiszą. Czy w świetle ostatnich wydarzeń formacji Kukiz’15 grozi rozpad? O tym w Polskim Radiu 24 rozmawiali goście Debaty Dnia.
Audio
  • 22.04.16 Debata Dnia: Jerzy Domański, Piotr Semka i Łukasz Stach o sytuacji w klubie Kukiz’15 i spekulacjach dot. rekonstrukcji rządu.
Twórca ruchu Kukiz15 - Paweł KukizFoto: PAPAndrzej Grygiel
Twórca ruchu Kukiz'15 - Paweł KukizFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Piotr Semka z „Do Rzeczy”, problemem klubu Kukiz’15 jest brak wspólnoty poglądów wśród członków ugrupowania. – Po upadku hasła jednomandatowych okręgów wyborczych, właściwie nie wiadomo co dalej będzie z ruchem Kukiz’15 – mówił na naszej antenie publicysta.

Na problem braku jednorodności w ugrupowaniu Pawła Kukiza w Debacie Dnia zwracał uwagę również Jerzy Domański, red. naczelny tygodnika „Przegląd”. – Wśród wszystkich „poklejonych” grup i partii na polskiej scenie politycznej, Kukiz’15 jest najbardziej sztuczną strukturą – komentował gość Polskiego Radia 24.

Tymczasem, w mediach spekuluje się nie tylko o przyszłości formacji Pawła Kukiza. Pojawiły się doniesienia o tym, że w niedalekiej przyszłości może dojść do rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Zdaniem Łukasza Stacha, politologa, nie należy się jednak spodziewać takiego posunięcia. – Zmiany w rządzie na tak wczesnym etapie byłyby przyznaniem się przez PiS, że nie był w stanie stworzyć skutecznego gabinetu – wskazywał ekspert. 

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/mp


Zobacz więcej na temat: debataPR24

Zobacz także

Zobacz także