Duża ustawa medialna

Goście Debaty Dnia rozmawiali o dużej ustawie medialnej i przyjęciu ślubowania przez prezydenta od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W studiu Polskiego Radia 24 gościli Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Janusz Rolicki (Fakt).

2016-04-28, 14:13

Duża ustawa medialna
Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz wiceminister kultury Jarosław Selin podczas posiedzenia Sejmu. Wiceminister Jarosław Sellin zapowiedział szerokie konsultacje nad nową ustawą medialną. Foto: PAP

Posłuchaj

28.04.16 Debata Dnia: J.Rolicki i K.Baranowska o nowej ustawie medialnej
+
Dodaj do playlisty

Sejm rozpoczął pracę nad dużą ustawą medialną. Zdaniem gości Polskiego Radia 24, wiąże ona media publiczne z polityką.

– Ustawa medialna nie zapewnia skutecznego odpolitycznienia mediów. Rada Mediów Narodowych nadal będzie wyłaniana przez Sejm, Senat i prezydenta (…). Żadna ekipa rządząca nie zdobędzie się na to, żeby wznieść się ponad i oddać w 100 procentach media środowiskom twórczym i akademickim – mówiła Kamila Baranowska.

– To, co zrobiono z ustawą medialną, to powrót do praktyki PRL-owskiej, czyli totalne uzależnienie mediów od polityki – dodał Janusz Rolicki.

W programie również o znaczeniu przyjęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od nowo wybranego sędziego TK prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego w trakcie przebiegu sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.  

REKLAMA

– Ślubowanie prof. Jędrzejewskiego pokazuje, że władza idzie w zaparte. Jarosław Kaczyńskie nie ma zamiaru ustąpić ani kroku wobec protestów krajowych i zagranicznych. To jest irracjonalne i kompletnie tego nie rozumiem – powiedział Janusz Rolicki.

– Dziwię się, że obie strony tak zapętliły się w tym sporze – dodała Kamila Baranowska.

Z gośćmi Polskiego Radia 24 rozmawiał Jakub Kukla.

 Polskie Radio 24/dds

REKLAMA

 

 

 

 

 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej