more_horiz

Mateusz Kosiński o sytuacji na granicy z Białorusią: moje zdziwienie budzi głupota części opozycji

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 19:16
- Jeżeli Białoruś próbuje na nasze tereny pompować pewną grupę migrantów niewiadomego pochodzenia, to musi budzić to nasze reakcje i zainteresowanie. Jest to element szerszej geopolitycznej układanki. Moje zdziwienie budzi naiwność i głupota części opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński. Gościem "Debaty dnia" był także Dariusz Grzędziński.
Granica z Białorusią
Granica z BiałorusiąFoto: PAP/Artur Reszko

Trwa dyskusja na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. "Na granicy Polski z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m" - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Jak zapowiedział na twitterze, więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. "Jutro przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP" - napisał minister. Wszystko spowodowane jest obecnością migrantów na granicy, którzy są tam dostarczani przez białoruski reżim.

granica bialorus 1200.jpg
"Kryzys na granicach zaplanowany przez reżim Łukaszenki". Oświadczenie premierów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii

"Nieszczelna granica"

Dariusz Grzędziński powiedział, że jest bardzo zdziwiony stanem naszych granic będących jednocześnie granicami UE. - Dziwi mnie to, że na kilkuset kilometrowej granicy UE do tej pory zabezpieczenia wyglądały w taki sposób, że ich fizycznie nie było. Byłem przekonany, że drut kolczasty który stawiano na granicy, już od dawna tam jest - powiedział.

- Łukaszenka musiał rozpocząć wojnę hybrydową z Polską, żebyśmy przekonali się że granica nie jest do końca szczelna. Musieli pojawić się tam nieszczęśni ludzie, którzy nie wiemy nawet kim są - dodał.

Czytaj także:

Mateusz Kosiński podkreślił, że kryzys w Afganistanie zwiastuje kolejną falę migrantów. Jego zdaniem będzie to wykorzystywane przez niektórych polityków. - Jeżeli Białoruś próbuje na nasze tereny pompować pewną grupę migrantów niewiadomego pochodzenia, to musi budzić to nasze reakcje i zainteresowanie. Jest to element szerszej geopolitycznej układanki. Moje zdziwienie budzi naiwność i głupota części opozycji - ocenił.

- Jestem pewien, że sytuacja w Afganistanie będzie dla lewicy powodem, żeby próbować pompować do Europy miliony przybyszów. Ta sytuacja będzie o wiele bardziej niebezpieczna niż teraz - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
46:26 PR24_mp3 2021_08_24-18-06-20.mp3 Mateusz Kosiński i Dariusz Grzędziński m.in. o sytuacji na granicy z Białorusią ("Debata dnia")

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"), Dariusz Grzędziński ("Wprost")

Data emisji: 24.08.2021

Godzina: 18.06

dz

Zobacz także

Zobacz także