more_horiz

Rezolucja PE ws. Rosji. Ziemiec: obawiam się, że dla samej Moskwy nic ona nie znaczy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 19:53
- Gdyby PE podjął rezolucje ws. dozbrojenia Ukrainy to miałoby znacznie większy wymiar symboliczny, także dla samych Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Ziemiec (TVP). Gościem "Debaty dnia" był również Krzysztof Wołodźko (publicysta, "Gazeta Polska").   
Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP
Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVPFoto: TB

Parlament Europejski przegłosował uznanie Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Wstępne porozumienie w tej sprawie zawarły wcześniej różne grupy polityczne. W rezolucji znalazł się również zapis o wybuchu rakiety w Przewodowie.

Komentując ten dokument, Krzysztof Ziemiec przypomniał, że rezolucje Europarlamentu nie mają żadnej mocy prawnej. - One są symboliczne, one są ważne, szczególnie jeśli spojrzymy na społeczeństwa zachodnie, w których obawy przed zagrożeniem ze strony Rosji są znacznie mniejsze niż nasze, tu na wschodzie. (...) Boję się, że nic to nie znaczy dla samej Moskwy; nic to nie zmieni - przyznał. 

Jak dodał publicysta świadczy o tym TVP choćby dzisiejszy zmasowany atak na Ukrainę, grad pocisków, które spadł na kraj.     

Zmiana retoryki?

Z kolei Krzysztof Wołodźko stwierdził, że ta rezolucja jest o tyle ważna, że "wskazuje na pewien zmieniający się trend". - Widać, jaka część europejskich elit sytuujących się zdecydowanie na lewo sympatyzowała z Rosją, nie chciała z nią zadzierać. (...) Ta rezolucja pokazuje, że jednak europejskie "elity" w jakieś mierze reflektują się - dodał.  

Więcej nagraniu. 

Posłuchaj
21:11 PR24 2022_11_23-18-06-42.mp3 Publicyści o rezolucji PE ws. Rosji ("Debata dnia")

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Krzysztof Światek

Goście: Krzysztof Ziemiec (TVP), Krzysztof Wołodźko (publicysta, "Gazeta Polska") 

Data emisji: 23.11.2022 

Godzina emisji: 18.06

kmp


Zobacz także

Zobacz także