more_horiz

Debata nad uznaniem Rosji za sponsora terroryzmu. Publicyści komentują burzę w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 19:10
Anna Sarzyńska z TVP i Piotr Kusznieruk z Trybuny Info komentowali sejmową debatę w sprawie projektu uchwały o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm.
Debata nad uznaniem Rosji za sponsora terroryzmu. Publicyści w PR24 komentują wydarzenie
Debata nad uznaniem Rosji za sponsora terroryzmu. Publicyści w PR24 komentują wydarzenieFoto: Twitter/@KancelariaSejmu

W czwartek (01.12) Sejm miał głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Podczas wieczornej debaty reprezentanci klubów zgodnie wyrazili poparcie dla uchwały. Do projektu została jednak zgłoszona poprawka PiS, która wywołała sprzeciw opozycji.

Poprawka głosi, że "Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy wojsk polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu".

Przed głosowaniem nad przyjęciem uchwały opozycja złożyła wniosek o odroczenie obrad w związku ze zgłoszoną poprawką, która, jak mówił poseł sprawozdawca komisji spraw zagranicznych Paweł Kowal (KO) miała "burzyć kompromis" wypracowany podczas prac w komisji. Sprawę skomentowali goście Debaty Dnia w PR24: Anna Sarzyńska z TVP i Piotr Kusznieruk z Trybuny Info. 

Posłuchaj
50:13 PR24_mp3 2022_12_02-18-06-29.mp3 Debata nad uznaniem Rosji za sponsora terroryzmu. Publicyści w PR24 komentują wydarzenie ("Debata Dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Sarzyńska (TVP) i Piotr Kusznieruk (Trybuna Info)

Data emisji: 02.12.2022

Godzina: 18:06 


Zobacz także

Zobacz także