X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adrian Zandberg z partii Razem o in vitro i aborcji

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 08:39
- Nie jest rolą państwa to, by podejmować za ludzi nieoczywiste moralnie decyzje, takie jak decyzja o aborcji. Decyzję taką powinna podejmować kobieta, a nie polityk, policjant albo prokurator – powiedział w audycji 24 Pytania jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg. Mówił także o priorytetach programu partii.
Audio

W środę, w wielu miastach Polski odbyły się protesty ws. zmian przepisów dot. aborcji. Pod hasłem „Czarna Środa” ulicami Warszawy przeszedł marsz zwolenników liberalizacji obowiązującej ustawy. Akcjom towarzyszyły kontrmanifestacje organizowane przez środowiska pro life.

Jak podkreślił Adrian Zandberg, problem aborcji jest nieoczywisty moralnie, „a gdy coś jest nieoczywiste moralnie, wybór należy pozostawić ludziom”. Odniósł się także do postulowanej przez partię Razem propozycji dotowania przez państwo zapłodnienia in vitro. - Czas, by Polki i Polacy mieli prawo wyboru. Jeśli chcą zdecydować się na dziecko, państwo powinno ich w tym wspierać – podkreślił.

Zandberg mówił również o priorytetach programu partii Razem. Wśród nich jest m.in. 35-godzinny tydzień pracy, ustawa o związkach partnerskich i równości małżeńskiej, a także ograniczenie pensji posłów i żłobek oraz przedszkole dla każdego dziecka.

- Państwo powinno przestać rzucać kłody pod nogi ludziom, którzy się kochają, żyją ze sobą, biorą za siebie odpowiedzialność, a są traktowani jak obywatele i obywatelki drugiej kategorii – mówił.

Dodał, że w Polsce jest wiele rodzin nieheteroseksualnych, które wychowują dzieci. - Kluczową sprawą, jeśli chodzi o wychowanie dziecka, jest odpowiedzialność i miłość do dziecka. To jest kryterium, które powinniśmy bezwzględnie egzekwować. W Polsce wychowywane są dzieci w różnych rodzinach - czasem w rodzinach gdzie jest mama i tata, czasem gdzie jest tylko mama, czasem gdzie jest mama i jej partnerka. To jest fakt. Tak wygląda dziś rzeczywistość społeczna i odpowiedzialnością państwa jest to, by zabezpieczyć wszystkim tym dzieciom równe prawa – tłumaczył Zandberg.

Odniósł się także do postulatu ograniczenia pensji posłom. – Postulujemy 3-krotność płacy minimalnej, czyli niemal 6,5 tys. zł. To godne pieniądze, za które można godnie żyć, a jednocześnie nie traci się kontaktu z tym, jak żyją wyborcy. To przekleństwo polskiej klasy politycznej. Ludzie żyją w Sejmie jak na statku kosmicznym oderwanym od codzienności nie wiedzą jak to jest pójść do normalnej publicznej przychodni i czekać na przystanku na spóźniony pociąg osobowy – wyjaśnił Zandberg.

Dodał, że są choć jest politykiem opozycyjnym, nie ma problemy z tym, by pochwalić rządzących m.in. za wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/pr

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 18.01.17

Godzina emisji: 7:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: SLD i Razem jest nie pod drodze z PO i Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:27
– Od dwóch dni widzimy, że opozycji w Sejmie mogłoby w zasadzie nie być – mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński. Politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana w ten sposób komentował sprawę odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu autorstwa komitetu „Ratujmy Kobiety”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze publicystów do sporu o aborcję

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 20:33
Sejm odrzucił w środę obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących obecnie przepisów; do komisji trafił natomiast inny obywatelski projekt, komitetu „#ZatrzymajAborcję”, zaostrzający prawo dotyczące aborcji. O sporze o aborcje mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Magdalena Kaliszuk-Korzekwa (CitizenGo Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o aborcję. „Eugenika nie ma chlubnej przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 10:18
– Spór dotyczący aborcji to spór o pryncypia. O to, czy można zabijać nienarodzone dzieci – mówił w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie. W środę ulicami polskich miast przejdzie „czarny” protest, w odpowiedzi odbędą się również marsze za obroną życia. W Polskim Radiu 24 także komentarz Bogumiła Kolmasiaka, publicysty, i Wojciecha Korkucia, plastyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej oblana farbą. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 22:00
W Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej, doszło do ataku na siedzibę PiS. Po marszu, organizowanym pod hasłem "Czarna Środa", budynek został obrzucony balonami wypełnionymi różową farbą. O sprawie mówił w audycji Północ-Południe Antoni Trzmiel z Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń