X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Emilewicz: nie będzie gospodarczego tornada. Prognoza wzrostu jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 08:22
- Prognoza wzrostu gospodarczego powyżej 3,5 procent to bezpieczna, ostrożna prognoza - mówiła w Polskim Radiu 24 o projekcie budżetu Polski na 2020 rok Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. - Budżet jest zrównoważony na poziomie ok. 435 mld złotych - wskazała polityk.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o polskiej gospodarce i polskim budżecie ("24 pytania"/ PR24)

Projekt budżetu państwa na 2020 rok ponownie trafi do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Dzisiaj rozpatrzy ona poprawki zgłoszone przez rządzących i opozycję w trakcie ponad sześciogodzinnej środowej debaty na sali plenarnej. Sejm zagłosuje nad całym projektem w piątek.

sejm rp posiedzenie free shutter 1200.jpg
Po debacie w Sejmie projekt budżetu skierowany do komisji. Głosowanie w piątek

"Rok spowolnienia gospodarczego"

Jadwiga Emilewicz mówiła w Polskim Radiu 24, że budżet jest zrównoważony na poziomie ok. 435 mld złotych. - Dodatkowe źródła dochodu to m.in. uszczelnienie systemu podatkowego i lepszy bilans importu i eksportu. To realne dane - wskazała.

Minister rozwoju oceniła, że przed Polską jest "rok lekkiego spowolnienia gospodarczego". - Miało być tornado, które miało zmiażdżyć polską gospodarkę, ale okazuje się, że tak nie jest. Prognoza wzrostu gospodarczego powyżej 3,5 procent to bezpieczna, ostrożna prognoza - oceniła, mówiąc o szacowanym przez rząd tempie wzrostu gospodarczego.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prof. Witold Modzelewski: kraj skutecznie wychodzący z biedy musi stawać się droższy

Rozszerzenie programu 500+ oceniła jako "działania antycykliczne". - Mamy jeszcze w zanadrzu możliwość zaciągania kredytów pod inwestycje, które także będą działaniem antycyklicznym. Mamy to w zanadrzu, będziemy mogli z tego korzystać - oceniała.

Zmiany w tzw. małym ZUS

W rozmowie także o zmianach w kryteriach kwalifikacyjnych do programu Mały ZUS Plus. Po zmianach, zamiast kryterium przychodowego, stosowane będzie dochodowe. Gość Polskiego Radia 24 mówiła także, że z programu będzie można korzystać "przez trzy lata w ciągu pięciu lat prowadzenia działalności gospodarczej". - Zakładamy, że przedsiębiorca, który w ciągu całego cyklu prowadzenia działalności korzystałby z tych obniżonych składek, czyli trzy na pięć lat, byłby w stanie zgromadzić kwotę, pozwalającą wypłacić mu minimalną emeryturę - mówiła Jadwiga Emilewicz. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: "24 pytania"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju)

Data emisji: 13.02.2020

Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister finansów: podtrzymujemy plan o zerowym deficycie w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 08:21
- Projekt budżetu będzie skierowany pod obrady Rady Ministrów przed świętami. Będzie to dobry budżet - jestem pod tym względem optymistą - stwierdził minister finansów Tadeusz Kościński w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

13. emerytura zapisana w budżecie 2020. Rząd przyjął zasady waloryzacji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 13:35
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym roku wszyscy emeryci i renciści otrzymają 13. emeryturę. Ujęto to w przyszłorocznym budżecie, który na posiedzeniu przyjęła Rada Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: budżet bez deficytu to odważne i cenne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 11:00
Goście Rządów Pieniądza oceniali projekt budżetu państwa na rok 2020. Na ostatnim w 2019 r. posiedzeniu zajmował się nim rząd. Jak mówił Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, już samo wyzwanie jakiego podjął się rząd i minister finansów – utrzymania budżetu bez deficytu - jest cenne.
rozwiń zwiń