X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wewnątrz UE dokonuje się pęknięcie". Jacek Saryusz-Wolski o szczycie w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 08:00
- Opór tzw. państw skąpców, w sprawie funduszu na ratowanie gospodarek po pandemii, przerósł oczekiwania i nie jest to dla Polski dobra wiadomość - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, Jacek Saryusz-Wolski.
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Gość PR24 komentował obrady na unijnym szczycie w Brukseli dotyczącym finansów Wspólnoty, które zostały przerwane do godziny 16.00 w poniedziałek. Podkreślił, że Szef Rady Europejskiej przedstawił kolejną propozycję kompromisu, zmniejszając jeszcze bardziej pulę grantów w funduszu odbudowy po pandemii.


jarosinska jedynak malgorzata_71851200.jpg
Jarosińska-Jedynak: nie ma naszej zgody na powiązanie funduszy UE z kwestią praworządności

Zmiana proporcji

- W propozycji kompromisowej dotyczącej funduszu w wysokości 750 miliardów euro, pula bezzwrotnych grantów ma być zmniejszona do 390 miliardów euro. Początkowo miała ona wynieść pół biliona euro, podczas weekendu została zmniejszona do 450 miliardów euro - powiedział Jacek Saryusz-Wolski.

Jak dodał, teraz została obcięta jeszcze bardziej, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom krajów z tak zwanej oszczędnej piątki z północy, czyli Holandii, Austrii, Danii, Szwecji i Finlandii.


Posłuchaj
13:17 _PR24_AAC 2020_07_20-07-14-31.mp3 J. Saryusz-Wolski o szczycie UE ("24 pytania - rozmowa poranka")

 

"Maski spadają"

Dodał, że "maratony" dotyczące budżetu UE obserwuje od wielu lat, ale - jak zaznaczył - takiego jeszcze nie było. - Dokonuje się pewne pęknięcie wewnątrz UE, a jednocześnie odsłania się prawdziwa natura egoistycznych, bezwstydnych interesów. Maski spadają - powiedział europoseł PiS.


Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (eurodeputowany PiS)

Data emisji: 20.07.2020

Godzina: 7.14


Czytaj także

"Koszty będą rozłożone na wszystkich". Targalski o funduszu odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:05
- Komisja Europejska ma pożyczyć 500 mld euro. Te pieniądze zostaną zwrócone po 2027 r. Nie wiadomo skąd - najprawdopodobniej z budżetu unijnego, czyli pieniądze będziemy zwracali wszyscy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kowalski: nie ma zgody na to, by oddawać część suwerenności urzędnikom w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 16:00
- Nie musimy się śpieszyć. Pamiętajmy, że unijny budżet, który w tej chwili obowiązuje jest dla Polski korzystny, więc twarde stanowisko wzmacnia naszą sytuację - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
rozwiń zwiń