X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister finansów: rząd Zjednoczonej Prawicy obniża podatki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:15
- Nowelizacja tegorocznego budżetu i budżet na rok 2021, zakładają rozwiązania proinwestycyjne. Nie ma mowy o nowych stawkach podatkowych, wyższych w stosunku do roku ubiegłego - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Skuza, wiceminister finansów.
Zmiany podatkowe
Zmiany podatkowe Foto: shutterstock

Gość PR24 odniósł się między innymi do doniesień prasowych o tym, że rząd planuje pełne oskładkowanie umów zlecenia. Firmy miałaby, według tych samych doniesień, dopłacić po zmianach nawet 2,5 mld zł. - Budżet państwa na rok 2021 nie uwzględnia przychodów z tego tytułu. Prowadzone są prace na razie analityczne - powiedział wiceminister finansów.

"Rząd obniża podatki"

Odnosząc się do ewentualnych prac nad podniesieniem podatków, powiedział, iż rząd Zjednoczonej Prawicy obniża podatki. - Np. prace przy tzw. estońskim CIT są zaawansowane, a w pierwszym roku jego wprowadzenia, ubytki budżetu byłyby na poziomie 5 mld zł. To jednak dobra inwestycja w przyszłość, mocno promująca ulgi podatkowe, gdy firmy będą chciały przeznaczyć środki na inwestycje - dodała Sebastian Skuza.


księgowy kalkulator 1200.jpg
Szczyt ECOFIN. Minister Tadeusz Kościński za walką z unikaniem płacenia podatków

"12 mld zł dla samorządów"

Jak zauważył, list prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do rodziców na temat dodatkowych kosztów szkół, które ponoszą samorządy, jest przesadzony w swojej treści i jak dodał gość PR24, samorządy nie powinny narzekać. - Przecież tylko w tym roku, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 12 mld zł trafiało do samorządów na inwestycje - mówił Sebastian Skuza.

Jak dodał, rząd zasila jednostki samorządu subwencją oświatową, a ta rośnie. W porównaniu do roku 2015 wzrost przekroczył 23 proc. Zauważył, że dla Warszawy było niemal dwukrotnie więcej. W 2021 subwencja znów wzrośnie.


Posłuchaj
12:34 PR24_MPLS 2020_09_14-07-15-37.mp3 S. Skuza o podatkach ("24 pytania. Rozmowa poranka")

Audycja: "24 pytania. Rozmowa poranka"

Prowadzący: red. Mirosław Skowron

Gość: Sebastian Skuza (Ministerstwo Finansów) 

Data emisji: 14.09.2020

Godzina: 07.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Bielewicz: rząd umocnił swoją wiarygodność w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 12:20
- Dzięki temu, że kondycja Polski jest bardzo dobra, pandemia koronawirusa wyrządziła nam niewielkie szkody, np. w porównaniu z tym, co spotkało kraje zachodniej Europy. Rząd umocnił swoją wiarygodność poprzez szybkie działanie - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista Jerzy Bielewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: ryzyko tzw. lockdownu jest absolutnie minimalne

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 14:31
- Będziemy robić wszystko, aby pomóc naszym obywatelom, ale teraz w porównaniu do pierwszego etapu pandemii dużo się zmieni. Ryzyko ogólne, czyli tzw. lockdown, jest absolutnie minimalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Kościński, minister finansów.
rozwiń zwiń