X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Plotka, która ma wywołać napięcie wewnątrz koalicji". Ziobro o dymisji Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 08:47
- Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek Solidarnej Polski, który składa wniosek w ramach działań statutowych mógłby być z tego powodu karany w ramach funkcjonowanie koalicji rządowej - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PR24/TB

Solidarna Polska krytycznie przyjęła ubiegłotygodniowy szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Partia Zbigniewa Ziobry nie zgadza się na powiązanie wypłaty unijnych funduszy z tzw. mechanizmem praworządności, pomimo że podczas szczytu wynegocjowano zapisy, które zawężają stosowanie tego rozwiązania.

EN_01385389_0022-12.jpg
Jarosław Kaczyński: nasza formacja jako jedyna jest w stanie bronić interesu Polski

Wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Janusz Kowalski wkrótce ma stracić stanowisko, taką decyzję podjął wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin - wynika z informacji PAP w Prawie i Sprawiedliwości. Ma to związek z ostatnimi wypowiedziami Kowalskiego dotyczącymi negocjacji unijnego budżetu.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że doniesienia o dymisji wiceministra Kowalskiego traktuje jako plotkę, która ma na celu wywołać napięcie wewnątrz środowiska koalicji. - Wniosek ministra Kowalskiego był w pełni uprawniony - podkreślał.

"Zagrożenie dla suwerenności państw narodowych, w tym Polski"

Minister komentował wyniki szczytu w Brukseli i kwestię rozporządzenia dotyczącego praworządności i różnice, jakie ujawniły się w tej sprawie w koalicji. - Solidarna Polska stoi na stanowisku, że to rozporządzenie stanowi poważne zagrożenie dla suwerenności państw narodowych, w tym Polski. Stwarza sytuację, w której pojawia się nadzorca brukselski, który może nadzorować niemal wszelkie obszary działań związanych z funkcjonowaniem polskiego państwa. Może nadzorować samorządy (…) polski Sejm i Senat, rząd, a nawet decyzje polskiego prezydenta - stwierdził. 

Posłuchaj
12:11 _PR24_AAC 2020_12_15-07-35-50.mp3 15.12.2020 Zbigniew Ziobro (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

"Wykroczenie poza traktaty europejskie"

- Rozporządzenie w sposób jawny i ostentacyjny wykracza poza traktaty europejskie, jest bezprawiem w rozumieniu europejskim. Nie możemy się zgodzić na jego przyjęcie w jakiejkolwiek postaci. W tej sprawie była zgoda między koalicjantami, pojawiła się różnica w taktyce postępowania, zwyciężył pogląd przedstawiany ostatecznie przez Jarosława Gowina. Na takim stanowisku stanął premier Mateusz Morawiecki, że wystarczą konkluzje i polityczne deklaracje dobudowane do tego rozporządzenia, by zgodzić się na budżet i nie stosować weta. My w tej sprawie mieliśmy całkowicie odmienne zdanie - przypominał Zbigniew Ziobro.

Minister powtórzył, że jego zdaniem w tak "ważnej, fundamentalnej dla przyszłości Polski sprawie" nie ma miejsca na kompromisy. - Trzeba było wykorzystać potężny atut, jakim dysponowaliśmy, możliwość zawetowania budżetu" - dodał.

Zbigniew Ziobro zaznaczył także, że koalicję rządową wiele łączy i mimo różnic Zjednoczona Prawica jest w stanie reformować państwo. - Dzięki temu, że koalicja nas łączy, możemy realizować pozytywne zmiany dotyczące funkcjonowania państwa, wymiaru sprawiedliwości, unowocześnienia struktur w wielu obszarach, wiele programów społecznych i gospodarczych. To jest możliwe tylko dlatego, że koalicja dzaiała - mówił gość audycji.

Czytaj również:

   Premier Mateusz Morawiecki podkreślił po szczycie, że dzięki zgodzie na unijny budżet i fundusz odbudowy Polska może liczyć na 770 milionów złotych, a ewentualne stosowanie mechanizmu zostało ograniczone.

   Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

   * * *

   Audycja: Temat dnia / Gość PR24

   Prowadzący: Dorota Kania

   Gość audycji: Zbigniew Ziobro

   Data emisji: 15.12.2020

   Godzina emisji: 7.35

   PR24/ka

   Czytaj także

   "Wyjście z koalicji byłoby krokiem samobójczym". Publicysta o Solidarnej Polsce

   Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:18
   - Fakt, że Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym to bardzo dużo, to istotna funkcja mająca wpływ na życie polityczne i inicjowanie pewnych działań. Bez tego Solidarna Polska przestałaby istnieć jako aktywny gracz na scenie politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   "Udało się obniżyć temperaturę konfliktu". Żukowski o efektach negocjacji budżetowych w UE

   Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:00
   - Efektem dobrych negocjacji budżetowych polskiego rządu z Brukselą jest, obok pieniędzy jakie do nas popłyną, obniżenie temperatury sporu - mówił w Polski Radiu 24 dr Tomasz Żukowski z UW.
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Polska nadzieją konserwatywnej Europy? Macierewicz: tu chodzi o normalność

   Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:57
   - Jesteśmy nadzieją. Fala neomarksizmu ogarnęła znaczną część społeczeństw Europy i próbuje też niszczyć Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
   rozwiń zwiń