more_horiz

Rzecznik Praw Dziecka: dodatkowe 100 mln zł na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 08:40
- Możemy szybko budować budynki, ale nie wykształcimy od razu kadr. Prezydent Andrzej Duda wesprze mnie w działaniach międzyresortowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Mikołaj Pawlak
Mikołaj PawlakFoto: PR24/DB

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z Rzecznikiem Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta. Spotkanie prezydenta wpisuje się w jego inicjatywy dotyczące wsparcia psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej.

"Tysiące zgłoszeń dzieci i młodzieży"

1200_Duda_FB.png
Będzie program wsparcia psychiatrii dziecięcej. Prezydent: nie bagatelizujemy tego tematu

Mikołaj Pawlak wskazywał, że rozmowy podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą były wieloaspektowe i owocne. - Dostaliśmy wsparcie w działaniach na rzecz dobra dzieci i poprawy systemu zdrowia psychicznego - powiedział.

- Wystąpiłem z propozycją uregulowania i doprecyzowania przepisów dotycz. psychologów. Prezydent Andrzej Duda wesprze mnie w działaniach międzyresortowych - podkreślił.

Rzecznik Prawa Dziecka zwracał uwagę na to, że aktywność z jego strony to teraz przede wszystkim uruchomiony od grudnia całodobowy dziecięcy telefon zaufania. - To tysiące zgłoszeń dzieci i młodzieży. W ostatnich dniach powstrzymaliśmy samobójstwo dziewczynki, która połknęła dużo leków psychotropowych - mówił.

Posłuchaj
11:56 _PR24_AAC 2021_03_10-07-15-10.mp3 RPD: dodatkowe 100 mln zł na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla najmłodszych (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Pawlak wskazywał, że dzięki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udało się uzyskać wsparcie dla dziecięcego telefonu zaufania. - Przypomnę jego numer: 800 12 12 12 - powiedział.

- Dodatkowe 100 milionów będzie przeznaczonych na pomoc psychologiczną i psychiatryczną najmłodszym - dodał rzecznik.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Mikołaj Pawlak (RPD)

Data emisji: 10.03.2021

Godzina: 7.16

ks

Zobacz także

Zobacz także