more_horiz

Miller nie dołączy do Nowej Lewicy. Wieczorek: jeśli ktoś nie chce pomagać, to niech nie przeszkadza

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:05
- Nowa Lewica to nowe otwarcie, nowi ludzie i nowy program. Jeśli ktoś nie chce w tym projekcie pomagać, to lepiej niech nie przeszkadza, da sobie spokój i odejdzie na polityczną emeryturę - powiedział Dariusz Wieczorek z Lewicy.

Leszek Miller ogłosił, że nie zamierza przejść do nowej partii utworzonej z połączenia SLD i Wiosny. - Nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielanym. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać - stwierdził w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Maciej Gdula 1200.JPG
"Miller częściej podstawiał nam nogę, niż podawał rękę". Gdula o odejściach z Lewicy

- Bardzo szanuję premiera Millera, który miał ogromne zasługi, jeśli chodzi o SLD. Ma prawo podejmować jednak decyzję, że chce rezygnować z członkostwa w partii. Nie zmienia to tego, że w historii SLD zapisał się wielkimi literami, jako ten szef rządu, który m.in. wprowadził Polskę do Unii Europejskiej - podkreślił Dariusz Wieczorek.

Posłuchaj
12:50 PR24_mp3 2021_03_31-07-35-41.mp3 Dariusz Wieczorek o decyzji Leszka Millera, który nie dołączy do Nowej Lewicy ("24 pytania")

Były premier wydał oświadczenie dzień po tym, jak liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty i Wiosny Robert Biedroń poinformowali, że kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy, która powstanie z połączenia obu partii, odbędzie się na początku wakacji albo tuż po nich. Wcześniej sąd zatwierdził zmianę statutu SLD, w tym zmianę nazwy partii na Nową Lewicę.

- To nowe otwarcie, nowi ludzie i nowy program. Jeśli ktoś nie chce w tym projekcie pomagać, to lepiej niech nie przeszkadza, da sobie spokój i odejdzie na polityczną emeryturę - dodał poseł.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: Dariusz Wieczorek (Lewica)
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem