X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba pomóc młodym ludziom, istotna kwestia to mieszkania na wynajem". Szczepański o KPO

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 08:15
- Główną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są mieszkania na wynajem. Dlatego że w Polsce stanowią one około 20 proc. zasobów. Trzeba pójść w kierunku pomocy młodym osobom i skorzystać z pieniędzy, które daje Krajowy Plan Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański, poseł Lewicy. 

Krajowy Plan Odbudowy zakłada między innymi wydatkowanie środków na budowę mieszkań na wynajem. 

budowa bloki mieszkania F 1200.jpg
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli setki nowych mieszkań do wybudowania. Gowin: to realne wsparcie

Zdaniem gościa PR24  jest to "bardzo ważna kwestia". - O mieszkaniach rozmawiamy od wielu, wielu lat. Każdy rząd, który przychodzi, obiecuje mieszkania i każdy rząd tego nie realizuje - stwierdził Wiesław Szczepański. 


Posłuchaj
12:49 PR24_mp3 2021_05_11-07-36-00.mp3 Wiesław Szczepański o sytuacji mieszkaniowej Polaków (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

Jak zaznaczył, "statystyki pokazują, że w Polsce około 1,5 mln osób potrzebuje mieszkania". - Są to głównie młodzi ludzie, którzy po skończeniu studiów, po skończeniu nauki mieszkają razem z rodzicami. Aby podjąć swoją drogę życiową, chętnie skorzystaliby z tych mieszkań. Te 1,5 mln jest jednak liczbą pokazującą, że jesteśmy w tyle za innymi krajami w świecie - podkreślił poseł. 

- Główną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są mieszkania na wynajem. Dlatego że w Polsce stanowią one około 20 proc. zasobów. Trzeba pójść w kierunku pomocy tym młodym osobom i skorzystać z pieniędzy, które daje Krajowy Plan Odbudowy - dodał. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Wiesław Szczepański (Lewica) 
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 7.36

PR24/bartos

Czytaj także

Przepisy ws. Funduszu Odbudowy przyjęte przez unijne kraje. Polska jednym z największych beneficjentów

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 19:20
Przepisy dotyczące wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii zostały przyjęte przez unijne kraje i podpisane, teraz czas na ratyfikację – poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Wysokość całego funduszu to 750 miliardów euro dla całej Unii, Polska jest jednym z największych beneficjentów.
rozwiń zwiń