X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Obietnice na długie lata". Paweł Poncyljusz o propozycjach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 08:35
- Mam obawę, że cały Nowy Ład nie dostrzega, że coś złego stało się w gospodarce przez ostatnie półtora roku, to raczej program dalszego rozdawania pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyć będzie 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Selin1.jpg
Jarosław Sellin o Polskim Ładzie: chcemy zrealizować wszystkie elementy w ciągu 2,5 roku

Jak zaznaczył Paweł Poncyljusz, w realizacji Polskiego Ładu problemem może być rosnące zadłużenie Polski. - Tu nie chodzi tylko o to, że spowolniła gospodarka, a wzrost gospodarczy był o prawie 3 proc. niższy niż w 2019 r. Kłopot jest jeszcze jeden, przez te półtora roku Polska zadłużyła się o ponad 200 mld złotych. Nie można powiedzieć, że nic się nie stało, (…) te długi kiedyś trzeba będzie oddać - komentował.

- Mam poczucie, że są to obietnice na długie lata, ale perspektywa jest na tyle krótka, że trudno będzie to rozliczyć. Jeśli w 2023 r. planowane są wybory parlamentarne, to rządzący będą mogli powiedzieć, że dopiero uruchomiono pewne ustawy. Jeśli mówimy o inwestycjach, to nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką dużą inwestycję energetyczną te rządy od sześciu lat wymyśliły, przeprowadziły i oddały do użytku - dodał, odnosząc się do szczegółów propozycji premiera Morawieckiego.

Poseł zaznaczył, że jednym z pozytywnych elementów Polskiego Ładu są propozycje dotyczące uwolnienia rynku budowlanego. - Podejście do liberalizacji kodeksu budowlanego jest dobrym kierunkiem. Po sześciu latach PiS zawraca z dalekiej podróży, jeśli chodzi o budowę mieszkań, to powrót tak naprawdę do projektów z czasów PO, czyli "Mieszkania dla młodych" - ocenił.

Posłuchaj

11:07 PR24_mp3 2021_05_17-07-36-11.mp3 Paweł Poncyljusz o Polskim Ładzie (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Paweł Poncyljusz

Data emisji: 17.05.2021

Godzina emisji: 7.36

PR24/ka

Czytaj także

"To kluczowy program dla naszej gospodarki". Artur Soboń o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 11:20
- Patrzymy na ten program kompleksowo. To jest program, który dzisiaj podkreśla kluczowe dla nas kwestie: zdrowia, pracy, podatków, emerytów, wreszcie roli państwa jako inwestora - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier wyrusza w trasę promującą Polski Ład. Dziś odwiedzi dwa województwa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 02:43
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dzisiaj trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres pocovidowy.
rozwiń zwiń