more_horiz

"Kryzys dopiero się zaczyna". Morawska-Stanecka o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 08:34
- Lewica już od dwóch tygodni apelowała o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. O to, aby wszystkie siły polityczne usiadły i rozwiązały ten kryzys. Bo najistotniejszą kwestią nie jest to, co się dzieje dziś. Najistotniejsze jest to, że za miesiąc czy dwa może być jeszcze gorzej. Ten kryzys dopiero się zaczyna - powiedziała w Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka, senator Lewicy. 

- Oczekuję od rządu i prezydenta działań na rzecz budowy konsensusu wokół kryzysu migracyjnego - oświadczył w środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej, były premier Donald Tusk. Według niego "w sprawie kryzysu potrzebna jest narodowa zgoda".

wojsko granica MON tt twitter free 1200.jpg
Wsparcie wojska na polsko-białoruskiej granicy. MON: obecnie jest tam ponad 1000 żołnierzy

Jak zaznaczyła rozmówczyni PR24, "przede wszystkim był to apel do rządu, aby razem z opozycją usiąść i rozwiązać ten problem".

Posłuchaj
14:07 PR24 2021_08_26-07-35-12.mp3 Gabriela Morawska-Stanecka o kryzysie migracyjnym (24 Pytania - rozmowa poranka)

Podkreśliła, że "Lewica już od dwóch tygodni apelowała o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego". - O to, aby wszystkie siły polityczne usiadły i rozwiązały ten kryzys. Bo najistotniejszą kwestią nie jest to, co się dzieje dziś. Najistotniejszą kwestią jest to, że za miesiąc czy dwa może być jeszcze gorzej. Ten kryzys dopiero się zaczyna - dodała Gabriela Morawska-Stanecka. 

Czytaj także:

- Dlatego powinniśmy usiąść i porozmawiać, zastanowić się wspólnie, co zrobić, by takie sytuacje jak ta na granicy z Białorusią, nie miały miejsca. Musimy ustalić, w jaki sposób pomóc ludziom, którzy są ofiarami działań Aleksandra Łukaszenki. Ważne jest to, żeby one nie były zostawiane same sobie w taki sposób jak są teraz. To jest bardzo trudna kwestia. I tu wszyscy muszą bardzo poważnie się zastanowić - powiedziała senator Lewicy. 

Zaznaczyła również, iż niezwykle istotną kwestią jest również ochrona polskich granic. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) 
Data emisji: 26.08.2021
Godzina emisji: 7.36

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem