more_horiz

"Ponownie pojawił się na forum europejskim festiwal szantażu i oskarżeń". Zalewska o debacie ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:55
- Mówienie o uruchomieniu mechanizmu warunkowości jest zapominaniem tego, że on sam jest poza traktatowy i przede wszystkim skierowany do Trybunału Sprawiedliwości, by ten go ocenił - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, eurodeputowana PiS.

Gość PR24 komentowała wtorkową debatę w europarlamencie na temat Polski i wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. - Ta debata była szczególna, bo ewidentnie na życzenie Nowej Lewicy, ponieważ to na jej kongresie była obecna przewodnicząca Socjalistów i Demokratów, wszyscy uradzili że będzie debata na temat Polski, by ponownie pojawił się na forum europejskim festiwal szantażu i oskarżeń, a do tego wszystkiego dołączyła EPP - powiedziała polityk PiS.


1200_Kaczyński_YT.jpg
Jarosław Kaczyński: prawo unijne nigdy nie stoi nad naszą konstytucją

Premier Mateusz Morawiecki apelował w przemówieniu o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. Argumentował, że krytyka wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego prymatu polskiej konstytucji nad prawem unijnym, jest nieuzasadniona gdyż podobne orzeczenia wydawano w innych krajach Wspólnoty.

"Rozsądek w UE zwycięży"

Szef polskiego rządu potwierdził również w debacie wolę likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która "nie spełniła oczekiwań rządu". Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski ma być głosowana w czwartek (21.10).

- Mam nadzieję, że posiedzenie Rady Europejskiej zakończy się kompromisem i zapowiedzią, w jaki sposób, zarówno Polska jak i Unia, będą postępować dalej. Jestem przekonana, że rozsądek w Unii Europejskiej zwycięży i nie będzie mowy o wstrzymywaniu pieniędzy dla Polski z Funduszu Odbudowy. Przypomnę, że pieniądze które mają trafić do Polski w ramach Funduszu, mają zasilić także firmy z państw unijnych, jesteśmy przecież połączoną gospodarką - mówiła Anna Zalewska.


Posłuchaj
13:27 PR24_mp3 2021_10_20-07-07-47.mp3 A. Zalewska o debacie w PE ws. Polski ("24 Pytania - Rozmowa Poranka")

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Anna Zalewska (eurodeputowana PiS) 

Data emisji: 20.10.2021

Godzina: 07:47


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem