more_horiz

Szef MSZ: naszym zadaniem na arenie międzynarodowej jest kształtować opinię o wydarzeniach na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 07:46
- Wykreowany sztucznymi metodami kryzys migracyjny, a faktycznie kryzys polityczny, którego Polska jest bezpośrednim obiektem, dotyczy nie tylko UE jako całości, ale również NATO - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Rau (szef MSZ).

Sekretarz stanu USA Antony Blinken wydał oświadczenie dotyczące działań Rosji na granicy z Ukrainą. Wcześniej szef Pentagonu Lloyd Austin wezwał Rosję do większej przejrzystości działań.

Minister spraw zagranicznych zaznaczył w rozmowie z Dorotą Kanią, że działania na granicy polsko-białoruskiej i działania Rosji wobec Ukrainy są ze sobą powiązane.

- W zeszłym tygodniu rozmawiałem z sekretarzem USA panem Blinkenem o sytuacji na naszej granicy z Białorusią. Obie strony - nasza i amerykańska - traktują to jako fragment dużo większego obrazu, w którym widzimy koncentrację wojsk rosyjskich wokół granic Ukrainy - stwierdził prof. Rau.

Premier Mateusz Morawiecki udał się w niedzielę do krajów bałtyckich, aby spotkać się z szefami tamtejszych rządów. Tematem rozmów był kryzys migracyjny na granicy z Białorusią

W ocenie szefa MSZ w obecnej sytuacji, kiedy reżim białoruski szerzy dezinformację, kluczowym zadaniem Polski na arenie międzynarodowej jest przedstawienie stanu faktycznego problemu. 

Posłuchaj
16:36 PR24_mp3 2021_11_23-07-08-06.mp3 Zbigniew Rau o opinii międzynarodowej nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("24 Pytania - Rozmowa Poranka")

- Polska kształtuje opinie i postawę naszych partnerów NATO w kwestii kryzysu migracyjnego. To jest nasze zasadnicze zadanie, szczególnie teraz, kiedy widzimy silne poczucie jedności, które mamy w NATO i UE - podkreślił. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Dorota Kania  

Gość: Zbigniew Rau (szef MSZ)

Data emisji: 23.11.2021

Godzina: 07.08

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem