more_horiz

Marsz ludzi Prigożyna na Moskwę. Bogdan Zdrojewski: to pokazuje, że Rosja jest słaba, Putin jest słaby

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 08:44
- Od początku uważałem, że prędzej czy później Jewgienij Prigożyn się dogada - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski. Senator Platformy Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do sobotnich wydarzeń w Rosji - marszu wagnerowców na stolicę.

Przypomnijmy, że po 24-godzinnym - z piątku na sobotę - marszu najemników, czyli wagnerowców, na Moskwę koordynator oddziałów Jewgienij Prigożyn dostał od reżimu gwarancję nietykalności, ale będzie musiał wyprowadzić się z Rosji na Białoruś. Natomiast jego żołnierze mają wrócić do swoich baz na Ukrainie.

- Stało się coś nadzwyczajnego, ale generalnie rzecz biorąc, wszyscy spodziewali się, że będzie coś jeszcze bardziej poważnego, że jednak dojdzie do wkroczenia do Moskwy i wtedy będziemy mieli do czynienia z prawdziwą konfrontacją. Od początku uważałem, że prędzej czy później Jewgienij Prigożyn się dogada - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski senator Platformy Obywatelskiej.

Rozmówca odniósł się także do stanu Rosji jako państwa po weekendowych wydarzeniach.

- W przekazach propagandowych bardzo często ta Rosja, Putin, wypadała dobrze - mówił Zdrojewski. - Tymczasem Rosja jest słaba, Putin jest słaby. Prawda o Rosji jest taka, że to jest prowincja - chodzi o wojsko i skalę korupcji - dodał. - Proszę zwrócić uwagę, jak się media zachowywały w Rosji w tym kryzysie. One były pogubione, niekonsekwentne, przekazy były niekoherentny - zaznaczył polityk.

W rozmowie poruszono ponadto kwestie polityki migracyjnej Polski i Unii Europejskiej.


Posłuchaj
16:38 _PR24_AAC 2023_06_26-07-35-22.mp3 Rozmowa z senatorem PO Bogdanem Zdrojewskim (PR24)

Czytaj też:

* * * 

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Bogdan Zdrojewski (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 26.06.2023 r.

Godzina emisji: 7.35

mn

Zobacz także

Zobacz także