more_horiz

"Pojedynki przyciągną elektorat". Zdrojewski o listach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 08:50
- Te wybory będą nadzwyczajne, mają dużą wagę i ogromne znaczenie, to będą chyba najważniejsze wybory po 1989 r. We wszystkich formacjach następuje wielka mobilizacja, ale też poszukiwanie "skrzydeł" - mówił w Polskim Radiu 24 senator Bogdan Zdrojewski (Platforma Obywatelska).

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. 

"Ważna jest mobilizacja wizerunkowa"

Bogdan Zdrojewski odniósł się do kandydatury Michała Kołodziejczaka, która oceniana jest jako kontrowersyjna. Jak ocenił gość audycji, nadchodzące wybory mogą być "najważniejsze po 1989 r.". - Moim zdaniem to "skrzydła" przesądzą o tym, kto wygra, ważne, żeby nie było one skrajne, a jeśli tak się zdarzy, żeby to były epizody. Ważna jest także mobilizacja wizerunkowa, proszę zwrócić uwagę na ciekawe pojedynki, jakie będziemy mieli w tych wyborach, Ziobro będzie się mierzyć z Braunem, jeśli chodzi o Podkarpacie. Jarosław Kaczyński zmierzy się z Romanem Giertychem (…), w Gdyni będzie ciekawy pojedynek, po lewej stronie sceny politycznej to reprezentująca KO Barbara Nowacka, a z drugiej strony Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - zauważył senator.

"To będą bardzo interesujące pojedynki"

- Te pojedynki będą skupiać uwagę, to spowoduje przyciągnięcie pewnego elektoratu na wybory i uzyskanie określonego wyniku - podkreślił Bogdan Zdrojewski.

Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sopotu poinformował, że na liście Koalicji Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim z ostatniej pozycji wystartuje Roman Giertych.

Czytaj także w tvp.info: Jarosław Kaczyński o opozycji: Wrócą do polityki nastawionej na Niemcy i Rosję

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Bogdan Zdrojewski

Data emisji: 4.09.2023

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także