more_horiz

Dworczyk: program szczepień przyspieszymy w drugim kwartale tego roku

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 08:00
- Moglibyśmy zaszczepić 4 mln ludzi miesięcznie, ale jesteśmy ograniczeni dostawami szczepionek z zewnątrz - mówił w Polskim Radiu 24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. 
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR24

Gość PR24 przypomniał osobom chcącym zapisać się na szczepienia przeciw koronawirusowi, że nie trzeba koniecznie iść do POZ. Można to zrobić, jak dodał, poprzez infolinię, internet lub dzwoniąc do POZ.

- Trzeba przy tym pozytywnie ocenić fakt, że coraz więcej Polaków deklaruje chęć zaszczepienia się. Tylko szczepionka daje szansę na pokonanie pandemii koronawirusa - mówił minister Michał Dworczyk.

"Do końca marca 3 mln dawek"

1200_szczepienie_shutterstock.png
Dziś ruszają szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia. Sprawdź najważniejsze informacje

Powiedział też, że do końca marca otrzymamy tyle szczepionek, by zaszczepić ponad 3 mln Polaków. - To bardzo niewielka liczba, a jesteśmy ograniczeni dostawami szczepionek. Moglibyśmy szczepić 4 mln osób miesięcznie. Dywersyfikacja dostawców oraz wzrost dostaw pozwalają mieć nadzieję, że w sposób bardzo poważny przyspieszymy program szczepienia w drugim kwartale tego roku - podkreślił Michał Dworczyk.

Na razie, jak dodał, nie rozważa się opcji komercyjnych szczepień, nawet gdyby dopuścić taki wariant, to mało prawdopodobnym wydaje się, by prywatne podmioty mogły pozyskać szczepionkę przeciw COVID-19.


Posłuchaj
10:32 _PR24_AAC 2021_01_22-07-17-09.mp3 M. Dworczyk o szczepieniach na COVID-19 ("24 pytania - Rozmowa Poranka")

Audycja: "24 pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 22.01.2021

Godzina: 07.17

Zobacz także

Zobacz także