more_horiz

Paweł Sałek podkreśla ogromne znaczenie wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie. "Jedno z ważniejszych przemówień"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 08:05
- W polskiej polityce historycznej, w polskiej myśli politycznej stosunków międzynarodowych i geopolitycznych, to będzie jedno z ważniejszych przemówień, jeśli chodzi o relacje międzynarodowe i dobrosąsiedzkie z Ukrainą - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta oceniając niedzielne wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy przed Wierchowną Radą - ukraińskim parlamentem. - To było historyczne przemówienie - podkreślił.

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w niedzielę orędzie w Radzie Najwyższej Ukrainy. Był pierwszym zagranicznym przywódcą, który wystąpił na forum ukraińskiego parlamentu od wybuchu wojny w tym kraju. Andrzej Duda wystąpił w parlamencie ukraińskim podczas swojej wizyty w Kijowie. - Ta wizyta była bardzo potrzebna i dobrze, że ona się odbyła - podkreślił w Polskim Radiu 24 prezydencki doradca Paweł Sałek.

- Ta wizyta była potrzebna ze względu na fakt, że widzimy symptomy, albo impulsy, które pojawiają się czasami na Zachodzie, mówiące o tym, że już należałoby w jakiś sposób tę wojnę zakończyć, w jakiś sposób przejść do bieżącej działalności, przymusić Ukrainę do tego, by zdecydowała się na zawarcie jakiegoś pokoju. Pan prezydent Andrzej Duda jasno podkreślił, że jedność Zachodu, współpracy (...) jest niezbędna i to Ukraińcy mają decydować o tym, w jaki sposób i na jakich warunkach ewentualny pokój miałby być zawarty - podkreślił Paweł Sałek.

"Jedno z ważniejszych przemówień w polskiej myśli politycznej"

W ocenie gościa "24 pytań", przemówienie Andrzeja Dudy w ukraińskim parlamencie było "historyczne". Jak mówił, przemówienie polskiego prezydenta w Wierchownej Radzie "jest wyrazem wielkiej solidarności Polski ze stroną ukraińską".

- Pan prezydent był pierwszym przywódcą zagranicznym, który, podczas trwania działań wojennych - bo te działania wojenne na wschodzie Ukrainy trwają cały czas - przemawiał w Wierchownej Radzie. Jednocześnie, to było przemówienie, które było wiele razy przerywane wielkimi brawami - zauważył.

- Wydaje mi się, że w polskiej polityce historycznej, w polskiej myśli politycznej stosunków międzynarodowych i geopolitycznych, to będzie jedno z ważniejszych przemówień, jeśli chodzi o relacje międzynarodowe i dobrosąsiedzkie z Ukrainą, a także jedno z ważniejszych w w dwóch kadencjach prezydenta Andrzeja Dudy - stwierdził Paweł Sałek.

Posłuchaj
18:21 Pawel-Salek--PR24_AAC 2022_05_23-07-07-50.mp3 Paweł Sałek o wystąpieniu prezydenta w Kijowie: historyczne przemówienie ("24 pytania - rozmowa poranka"/ PR24)

W rozmowie więcej komentarza do wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

Czytaj także:

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Paweł Sałek (KPRP)

Data emisji: 23.05.2022

Godzina emisji: 7.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem