more_horiz

Wybory parlamentarne. Poseł PiS: idziemy po trzecie zwycięstwo, nie dojdzie do zjednoczenia opozycji

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 08:27
- Widać, że nie dojdzie do zjednoczenia opozycji. My natomiast idziemy po trzecie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Obecne sondaże, uwzględniające także osoby niezdecydowane, dają Zjednoczonej Prawicy zdecydowane zwycięstwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej jesienią tego roku. Nie będzie wspólnej listy partii opozycyjnych, do utworzenia której dążyli przede wszystkim politycy Platformy Obywatelskiej

- Ugrupowania opozycyjne walczą ze sobą, szczególnie w mediach. Na posiedzeniu komisji byłem świadkiem utarczek słownych pomiędzy posłami Polski 2050 a posłami Platformy Obywatelskiej. Na opozycji dzieje się coś złego. Zapewne chodzi o zbliżające się wybory - podkreślił Sławomir Skwarek. 

"To problem opozycji"

- Miało dojść do zjednoczenia opozycji. Ale widać, że do tego nie dojdzie. Pewnie nie będzie jednej wspólnej listy, zresztą to już zostało zakomunikowane. Ale to jest problem opozycji - dodał polityk.

Jego zdaniem obóz rządzący idzie po trzecią wygraną. - Obecne sondaże, uwzględniające także osoby niezdecydowane, dają Zjednoczonej Prawicy zdecydowane zwycięstwo - zaznaczył poseł PiS.

Według niego, skoro opozycja "nie może się dogadać w sprawie jednej listy, to zapewne nie dogada się również w sprawie ewentualnego utworzenia rządu". - Ale nie przewiduję ich zwycięstwa. To będzie kolejna dobra, jeszcze lepsza, kadencja Prawa i Sprawiedliwości - podsumował Sławomir Skwarek.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
17:24 PR24 2023_01_25-07-10-15.mp3 Sławomir Skwarek o wyborach parlamentarnych (24 pytania - Rozmowa poranka) 

***

Audycja: "24 pytania - Rozmowa poranka"
Prowadzący: Adrian Klarenbach 
Gość: Sławomir Skwarek (poseł PiS)
Data emisji: 25.01.2023
Godzina emisji: 7.06

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także