more_horiz

Prezydent Biden z wizytą w Polsce. Paweł Sałek: relacje polsko-amerykańskie najlepsze w historii

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 08:55
- Wiodącym tematem w zakresie ew. wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce jest przede wszystkim kwestia ukraińska - pomocy dla Ukrainy, wobec tragedii, która dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP).

O tym, że prezydent USA ma odwiedzić Polskę, informowały w zeszłym tygodniu amerykańskie media. Joe Biden ma przylecieć do naszego kraju w przyszłym miesiącu, w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Prezydencki doradca Paweł Sałek potwierdził w Polskim Radiu 24, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden planuje wizytę w Polsce. - Jest zapowiedź, że prezydent Biden ma przybyć do Polski w czasie swojej długiej podróży, którą ma zaplanowaną. Tu trzeba zaczekać na oficjalne komunikaty ze strony Białego Domu i Kancelarii Prezydenta - zaznaczył.

Intensywna współpraca prezydentów Dudy i Bidena 

- Wiadomo, że Polska w ostatnim czasie, wojny na Ukrainie, ma bardzo intensywne kontakty bieżące na różnych poziomach ze swoimi sojusznikami zarówno w NATO, jak i Stanach Zjednoczonych. Współpraca pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem Joe Bidenem jest bardzo intensywna, to jest dobra relacja, trzeba przypomnieć, że prezydent Biden był w marcu w Polsce, dyskusje aktualnie trwają - mówił gość audycji.

Głównym tematem rozmów podczas wizyty prezydenta USA mają być kwestie związane z wojną na Ukrainie. - Jak przypuszczają specjaliści, ta wojna będzie jeszcze bardzo długo trwała, tu rola Polski i Stanów Zjednoczonych jest bardzo ważna, tym bardziej że relacje polsko-amerykańskie są aktualnie najlepsze w historii, a prezydent Andrzej Duda też ma dobry kontakt z prezydentem Joe Bidenem - zwrócił uwagę Paweł Sałek.

Posłuchaj
14:50 PR24 2023_01_31-07-35-39.mp3 Paweł Sałek o wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce 
Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Paweł Sałek

Data emisji: 31.01.2023

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także