more_horiz

Paweł Kowal: nie ma dziś ważniejszej polityki niż ta dot. sytuacji polskich rodzin i pracowników

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 09:10
- Nie ma dziś ważniejszej polityki niż ta dotycząca sytuacji polskich rodzin, polskiej klasy średniej, polskich pracowników. Bo idzie duże tąpnięcie, a już jedno poszło. [...] To jest dzisiaj istota problemów w Polsce - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Nie ma dziś ważniejszej polityki niż ta dot. sytuacji polskich rodzin i pracowników - ocenia Paweł Kowal
Nie ma dziś ważniejszej polityki niż ta dot. sytuacji polskich rodzin i pracowników - ocenia Paweł KowalFoto: PR24

Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, który był gościem Polskiego Radia 24, skomentował działania rządu w zakresie polityki społecznej, a także odniósł się do aktualnych wydarzeń w naszym regionie. Jak wskazał, "obecnie mamy do czynienia ze specyficzną sytuacją w kraju i w Europie". - Każdego dnia człowiek ma do wyboru, czy będzie patrzył na to, co się dzieje na Ukrainie. Moim zdaniem to jest absolutnie kluczowe dla polskiego bezpieczeństwa - podkreślił.

Polityk zwrócił także uwagę na sytuację w naszym kraju i skomentował między innymi kwestię inflacji, kredytów mieszkaniowych, dzietności oraz ogólnego wsparcia rodzin. - To są tematy, którymi ja się zajmuję - podkreślił.

Polityka prospołeczna

- Nie ma dziś ważniejszej polityki niż ta dotycząca sytuacji polskich rodzin, polskiej klasy średniej, polskich pracowników. Bo idzie duże tąpnięcie, a już jedno duże poszło - podkreślił. - Każdy, kto prowadzi budżet domowy, kto chodzi na zakupy, wysyła do szkoły dzieciaki czy ma dzieci na studiach, czuje każdą częścią ciała, o czym mówię. To jest dzisiaj istota problemów w Polsce - powiedział.

Gość audycji ocenił też, że "Polska jest krajem, w którym kredyt hipoteczny i dostęp do mieszkania, nie oznacza tego samego, co w Belgii, Holandii czy Niemczech". - U nas to jest klucz do gospodarki i do funkcjonowania rodziny - zaznaczył.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:20 PR24_mp3 2023_02_03-07-37-44.mp3 Paweł Kowal o aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju i w regionie ("24 pytania - rozmowa poranka"/Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 3.02.2023 r.

Godzina emisji: 7.35

ng

Zobacz także

Zobacz także