more_horiz

"Ludzie chcą z nami rozmawiać". Rafał Bochenek o spotkaniach z wyborcami

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 08:35
- To były bardzo owocne spotkania, bardzo dobre dyskusje trudne również pytania, które dotyczyły sytuacji rolników, przedsiębiorców, spraw związanych z ochroną zdrowia. To świadczy o tym, że ludzie traktują nas jako partię wiarygodną, z którą można rozwiązać problemy i chcą z nami rozmawiać, tego nie widzę po drugiej stronie - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Bochenek, rzecznik PiS.

Weekend upłynął pod znakiem pierwszych spotkań parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z sympatykami w ramach przedwyborczej trasy "Przyszłość to Polska". Politycy partii rządzącej - jak zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński - w całym kraju rozmawiają z Polakami, chcąc w ten sposób wypracować program wyborczy.

Rafał Bochenek komentował przebieg spotkań. - Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby ludzi zainteresowanych rozmową i spotkaniem z naszymi czołowymi politykami (...), to było kilkadziesiąt spotkań naszych polityków, posłów i parlamentarzystów w różnych regionach Polski - zaznaczył.

Gość audycji odniósł się także do spotkań zorganizowanych przez polityków PO. - Ciężko mówić o jakichś większych spotkaniach opozycji z wyborcami, bo tam jedynym spotkaniem, które się odbyło, to było spotkanie Donalda Tuska, na które ludzie zostali przewiezieni z całego województwa. Natomiast te wszystkie kropki na mapkach, które publikują politycy Platformy Obywatelskiej, to są spotkania tego typu, że polityk PO jedzie na spotkanie z jakimś wójtem i oni uznają to za spotkanie z wyborcami - zauważył.

- Oczywiście należy się spotkać z samorządowcami, z różnymi urzędnikami, ale przede wszystkim powinniśmy spotykać się z obywatelami, z ludźmi, bo to oni wiedzą, jakie są ich rzeczywiste potrzeby, czy i co powinno być poprawione zmienione i w którym kierunku Polska powinna pójść w najbliższych latach - podkreślał gość audycji.

Posłuchaj
17:40 _PR24_AAC 2023_03_14-07-07-31.mp3 Rafał Bochenek o spotkaniach polityków PiS z wyborcami (Polskie Radio 24 / 24 pytania - Rozmowa poranka)

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Artur Soboń

Data emisji: 28.02.2023

Godzina emisji: 7.06

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także