more_horiz

Tusk broni Jana Pawła II? Mosiński: lider PO najpierw patrzy na sondaże, potem zabiera głos

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 08:20
- Reakcja Tuska była opóźniona. Lider PO ma taki sposób funkcjonowania jako polityk: odczeka chwilę, spojrzy na sondaże i potem zabiera głos jako mentor opozycji. To okazywanie słabości. Ale lepiej późno niż wcale. Chociaż w tym, co mówił, jest pewien element hipokryzji - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 

- Nie może być usprawiedliwienia dla pedofili w sutannach i nie może być pedofilia w Kościele powodem, by kwestionować to, czym był Jan Paweł II w sprawach politycznych, narodowych, jak ważną postacią był w życiu naszego pokolenia - powiedział w niedzielę w Żywcu przewodniczący PO Donald Tusk.

Poseł PiS Jan Mosiński pytany w PR24 o ataki na Jana Pawła II i reakcje opozycji, podkreślił, że "każdy parlamentarzysta jest zobowiązany dbać o dobro publiczne". - Atak na Jana Pawła II pokazał, w szeregach opozycji, że za nic mają ochronę dobra publicznego. Przecież Jan Paweł II jest istotną składową dobra publicznego. Jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości po okresie komunistycznej niewoli i jego postawa jako kardynała i biskupa krakowskiego, potwierdzają to, co mówię - zaznaczył. 

Dodał również, że "bez wątpienia każdy z nas powinien stanąć przy Janie Pawle II, bronić nie tylko uniwersalizmu chrześcijańskiego, ale bronić jego dorobku". - Jak widać, wszystkie materiały, które się pojawiły w TVN-ie, nie mają żadnego odniesienia do źródeł. Są jakimiś konfabulacjami niemającymi odniesienia do rzeczywistości - stwierdził polityk.

- Nawet elektorat Platformy Obywatelskiej czy Donalda Tuska odciął się od tych ataków - dodał Jan Mosiński.

Jego zdaniem reakcja lidera Platformy Obywatelskiej była spóźniona. - Donald Tusk ma taki sposób funkcjonowania jako polityk: odczeka chwilę, spojrzy na sondaże i potem zabiera głos jako mentor opozycji. To okazywanie słabości. Ale lepiej późno niż wcale. Chociaż w tym, co mówił, jest pewien element hipokryzji - podsumował poseł PiS.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
16:24 PR24 2023_03_20-07-07-58.mp3 Jan Mosiński o atakach na Jana Pawła II (24 Pytania - rozmowa poranka) 

***

Tytuł audycji: 24 Pytania - Rozmowa poranka
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 20.03.2023
Godzina emisji: 7.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także